منطقه آزاد ارس

تاریخ: 21 اسفند 1392

جانباز 25 درصد خداآفرینی: خون شهید باکری در رگهایم جاریست/ دیدار با خانواده شهدای مرکز خداآفرین منطقه آزاد ارس

زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و پاسداری از خون پاک شهدا وظیفه ای ملی برای هر ایرانی است. این سخن را برادر شهید بلمه که خود از جانبازان جنگ تحمیلی می باشد در دیدار جمعی از مسؤلین منطقه آزاد ارس و شهرستان خداآفرین به ما گفت.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، دیدار با خانواده شهدای شهرستان سرسبز خداآفرین همراه با سخنی ناگفته بود. قدرت بلمه که جانباز 25 درصد و برادر شهید می باشد در این دیدار با بیان خاطراتی از همرزمان خود در هشت سال دفاع مقدس پرده از خاطره ای ناب و ناگفته برداشت.

وی زندگی خود را مدیون خون پاک سردار شهید مهدی باکری دانست و گفت: در یکی از عملیات های جبهه غرب به شدت دچار مجروحیت شده و به بیمارستان ارومیه اعزام شدم. این جانباز 25 درصد می گوید: در آن بهبوهه جنگ اهدای خون یکی از نیازهای اساسی رزمندگان مجروح بود.

 

وی در ادامه خاطرات خود می گوید من بعد از بستری در بیمارستان ارومیه نیاز فوری به خون داشتم چراکه زخم ها شدید و کاری بودند و هر لحظه مرگ من به دور از انتظار نبود. ظاهرا فوری مرا به اتاق عمل می برند تا تحت عمل جراحی باشم. بعد از عمل و هوشیاری کامل متوجه شدم یک کیسه خون جان مرا نجات داده است. اما از اهدا کننده خبری نبود.

وی در ادامه که با شور و حال وصف ناپذیری این جریان را روایت می کرد افزود: یک روز بعد در عین ناباوری دیده ام به چهره نورانی آقا مهدی باکری روشن شد. ایشان به عیادت من آمده بود. عیادت از یک رزمنده ساده، آن هم توسط سردار رشید اسلام که هراس بر تن استکبار انداخته غیر قابل باور بود. وی می گوید: ایشان در طول بستری بودن من در بیمارستان دوبار به عیادتم آمد و با صمیمیت تمام مرا مورد لطف قرار داد.

 

آقای بلمه که اکنون خون "شهید بدون خاک" را در رگ های خود به یادگار و امانت دارد زندگی خود را مدیون شهدای هشت سال دفاع مقدس و بخصوص حاج مهدی باکری می داند.
آقای بلمه پاسداری از خون پاک شهدا را وظیفه ای خطیر دانست و گفت: خوشحالم که شهید مهدی باکری را از نزدیک ملاقات کردم. خون پاک ایشان ضامن زندگی من است.
در این دیدار حسین پور فرمانده سپاه ناحیه خداآفرین اظهار کرد : شهدای ما برای تحقق استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت از جان خود گذشتند و این امر وظیفه ما برای ادامه راه شهدا را سخت می کند.
به مناسبت روز شهداء و گرامیداشت یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس فرمانده سپاه ناحیه خداآفرین، مسئول امور ایثارگران و مدیر مرکز خداآفرین منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس و جمعی از فرماندهان بسیج از خانواده شهدای شهرستان خداآفرین دیدار و تجلیل بعمل آوردند.
همچنین محبوب ابراهیمی مسئول امور ایثارگران منطقه آزاد ارس شکل گیری و تداوم انقلاب اسلامی را مدیون جانبازی ها و خون های پاک شهیدان این مرز و بوم دانست و گفت: بررسی و رفع مشکلات خانواده محترم شهدا امری لازم و ضروری می باشد چرا که شهدا در شکل گیری و تداوم انقلاب اسلامی نقش بسیار مهمی داشتند.
ابراهیمی با بیان اینکه امروز میهن اسلامی با وجود فرهنگ ايثار و شهادت از جايگاه ويژه اي برخوردار می باشد گفت: دیدار با خانواده شهدا مایه افتخار و زمینه ساز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهد بود.
مهندس اسماعیل پور مدیر مرکز خداآفرین منطقه آزاد ارس نیز شهادت را افتخاري برای هر انسان حقجو عنوان کرد و گفت: هركسي لياقت اين افتخار را ندارد شهداي ما با گذشت از جان و مال خود از كشورمان و آرمان‌هاي رهبر انقلاب دفاع نمودند و آرامش امروز حاكم بر جامعه را مديون قطره قطره‌‌هاي خون شهدا هستيم. .
گفتنی است بمناسبت روز شهید، سالروز شهادت سردار رشید اسلام مهدی باکری و همرزمان ایشان جمعی از مسؤلان منطقه آزاد ارس و شهرستان خداآفرین با خانواده های شهدای خداآفرین دیدار کردند. در این دیدارها از خانواده محترم شهدای شهید بلمه، شهید گوزلی، شهید نصرت زاده و شهید افسونی با لوح یادبود تجلیل بعمل آمد.
همچنین بازدید از یادمان شهدای روستای همدان از توابع شهرستان خداآفرین نیز در اداه این دیدار ها انجام شد.
گفتنی است بمناسبت گرامیداشت یاد و نام و ارزش های شهدای لشکر 31 عاشورای آذربایجان یادمانی توسط امور ایثارگران سازمان منطقه آزاد ارس در ورودی ساختمان اداری سازمان برپا شده است. طی دو روز برپایی این یادمان دردل های مدیران و مسؤلان و مردم شهید پرور ارس در دفتر خاطرات این یادمان نقش بسته است.

منبع
خبر صفحه اصلی