منطقه آزاد ارس

تاریخ: 17 مهر 1390

ساخت و ساز در منطقه آزاد ارس 159درصد رشد دارد / صدور 62 پروانه ساخت برای 71هزار مترمربع زیربنا در 6 ماهه اول سال

سرپرست معاونت عمران و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس از رشد 159 درصدی صدور پروانه ساخت در شش ماهه نخست سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس مهندس سعید اسماعیل پور با اعلام این خبر گفت: در نیمه اول سال جاری برای احداث 71 هزار و 950 متر مربع زیربنای مسکونی، تجاری و صنعتی مجوز صادر شده بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 159 درصدی داشته است.

وی افزود: این میزان ساخت و ساز با صدور 62 مورد پروانه ساخت و ساز انجام یافته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از این نظر نیز رشد 19 درصدی را نشان می دهد.

مهندس اسماعیل پور افزود: همچنین در 6 ماهه اول سال جاری 4 میلیارد و 594 میلیون و 854 هزار و 160 ریال از بابت عوارض صدور پروانه ساخت و نقل و انتقال املاک در منطقه آزاد ارس دریافت شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پیشرفت چشمگیر 2 هزار و 179 درصدی دارد.

وی تصریح کرد: در سال جاری با اتمام عملیات فنس کشی محدوده 20هزار هکتاری منطقه آزاد ارس در جلفا و شروع عملیاتی سازی محدوده شاهد افزایش ساخت و ساز در منطقه بودیم که این امر با کاهش بروکراسی اداری و نیز تمایل جهت سرمایه گذاری و سکونت در منطقه همراه بوده و موجبات رونق ساخت و ساز در منطقه را فراهم آورده است.

گفتنی است در سالجاری با حضور معاون اول رییس جمهور محدوده منطقه آزاد ارس در جلفا فعالیت رسمی خود را از 135هکتار به 20هزار هکتار افزایش داد.

اضافه می شود منطقه آزاد ارس در شمالغربی ایران در استان آذربایجان شرقی و در منطقه مرزی کشورمان با جمهوری خودمختار نخجوان، ارمنستان و آذربایجان واقع بوده و بخش هایی از شهرستانهای جلفا و خداآفرین را در 4 بخش منفصل و در مجموع به مساحت 51هزار هکتار دربرمی گیرد.


 

منبع
خبر صفحه اصلی