منطقه آزاد ارس

تاریخ: 19 شهریور 1390

شروع بکار آزمایشی فعالیت گمرکی محدوده 20هزار هکتاری منطقه آزاد ارس در جلفا

شروع بکار آزمایشی فعالیت گمرکی محدوده 20هزار هکتاری منطقه آزاد ارس در جلفا

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس در حاشیه بازدید رییس کل گمرک ایران از منطقه آزاد ارس در جلفا گفت: با حضور و دستور معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران فعالیت گمرکی محدوده 20 هزار هکتاری منطقه آزاد ارس در جلفا آغاز شد.

صادق نجفی افزود: در سفر رییس محترم کل گمرک ایران به منطقه آزاد ارس و پس از بازدید از دربهای ورود و خروج منطقه و مراکز گمرکی مستقر در این مبادی، فعالیت گمرکی محدوده بیست هزار هکتاری جلفای منطقه آزاد ارس بصورت آزمایشی آغاز گردید.

وی ادامه داد: بر همین اساس محدوده 20 هزار هکتاری از کل 51 هزار هکتار محدوده منطقه آزاد ارس پس از طی مرحله فعالیت آزمایشی در آینده نزدیک بصورت رسمی فعالیت خود را در قالب قوانین مناطق آزاد کشور شروع خواهد کرد.

یادآور می شود با شروع فعالیت گمرک در محدوده جدید منطقه آزاد ارس تمام فعاليت‌هايي که در این قسمت انجام خواهند شد از معافيت مالياتي 20 ساله از تاريخ بهره‌برداري برخوردار بوده و در كنار آن معافيت از عوارض گمركي و سود بازرگاني براي واردات مواد اوليه و ماشين آلات، امكان صدور كالاي توليد شده با رعايت قوانين ارزش افزوده به داخل كشور، امكان هر گونه فعاليت اقتصادي براي سرمايه‌گذاران خارجي، ثبت شركت‌ها توسط خود سازمان منطقه آزاد، از جمله مزاياي ديگر فعالیت در محدوده توسعه یافته آن خواهد بود.

اضافه می شود گمرک منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین نیز با حضور معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک کشور در زمینی به مساحت 2 هکتار در محل کمپ خداآفرین واقع در شهرستان خداآفرین آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

منبع
خبر صفحه اصلی