منطقه آزاد ارس

تاریخ: 04 مرداد 1395

نشست خبری دوسالانه ملی عکس ارس برگزار شد

نشست خبری دوسالانه ملی عکس ارس با حضور خبرنگاران در تبریز برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، دبیر دوسالانه عکس ارس در این نشست گفت: دوسالانه ملی عکس ارس با هدف معرفی زیبایی ها و پتانسیل های ارس در سطح ملی برگزار می شود.
مختار خوش پیمان با اشاره به لزوم توجه مسئولانه رسانه ها به اهداف و توسعه مناطق آزاد افزود: رسانه ها نقش مهمی در تحقق اهداف توسعه ارس دارند و بازوی توانمند ارس در اطلاع رسانی پیشرفت های این منطقه هستند.
خوش پیمان افزود: بیش از 70 درصد بودجه سازمان منطقه آزاد ارس به ایجاد زیرساخت ها و عمران منطقه هزینه می شود که پایه های اقتصاد پایدار و پویای ارس در آینده تضمین می کند و ایجاب می کند رسانه ها توجه بیشتری به این پروژه ها داشته باشند.
دبیر دوسالانه عکس ارس و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان در ادامه گفت: شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است و علاقمندان می توانند آثار خود را تا پنجم شهریور از طریق سایت و نسخه خام عکس را تا ششم شهریور پست نمایند.
وی در خصوص زمان برگزاری دوسالانه عکس ارس گفت: انتخاب و داوری عکس ها، اطلاع رسانی نتایج و اختتامیه آن به ترتیب در تاریخ های دهم، پانزدهم و بیستم شهریور انجام می گیرد و از تاریخ 20 تا 31 شهریورماه نمایشگاهی از تصاویر منخب برگزار می گردد.
در ادامه این نشست دبیر اجرایی دوسالانه عکس ارس در خصوص جوایز این دوره گفت: به نفرات اول تا سوم این جشنواره به ترتیب مبلغ 30، 25 و 20 میلیون ریال بهمراه تندیس دوسالانه و دیپلم افتخار اهدا می شود.
علی ابراهیمیان گفت: جایزه ویژه این در بخش تکنیک های عکاسی و با انتخاب هیات داوران مبلغ 30 میلیون ریال جایزه نقدی بهمراه تندیس دوسالانه و دیپلم افتخار بعنوان جایزه ویژه به عکس منتخب تعلق می گیرد.
وی در پایان فزود: همچنین به بیشترین تعداد عکس انتخابی از یک عکاس لوح سپاس اعطا می شود.
شایان ذکر است دوسالانه عکس ارس در پنج بخش طبیعت، مستند اجتماعی، معماری و بناهای تاریخی، صنایع و مراکز اقتصادی و تکنیکهای ویژه عکاسی برگزار می شود.

منبع
خبر صفحه اصلی