منطقه آزاد ارس

تاریخ: 05 فروردین 1396

آشنایی با زندگی عشایر استان در کمپ های عشایری جلفا و خداآفرین

کمپ های عشایری برپا شده در جلفا و خداآفرین، این امکان را برای گردشگران فراهم می کند که با زندگی عشایر آذربایجان از نزدیک آشنا شوند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، کمپ عشایری جلفا که در روبروی پارک کوهستان برپا شده است، این امکان را به گردشگران فراهم می کند، در چادرهای عشایری اقامت چند ساعته ای داشته و از غذاها و محصولات تولید شده توسط عشایر استفاده کنند.
همچنین در این کمپ امکان مشاهده اسب سواری و شترسواری عشایر وجود داشته و گردشگران نیز می توانند از اسب سواری و شترسواری لذت ببرند. در این کمپ برنامه های فرهنگی از جمله موسیقی عاشیقی نیز اجرا می شود.
در خداآفرین نیز کمپ دیگری برای عشایر برپا شده است و در این کمپ نیز امکان استفاده از چادرهای عشایری و غذاها و محصولات دامی و لبنی تولید شده توسط عشایر برای گردشگران فراهم شده است.
در این کمپ که در حاشیه سد خداآفرین برپا شده است، نان محلی، دوغ محلی و صنایع دستی نیز به گردشگران عرضه شده و امکان عکاسی با لباس محلی نیز فراهم شده است.
گفتنی است که کمپ های عشایری منطقه آزاد ارس یکی از جاذبه های پربازدید این منطقه به شمار می روند و روزانه بخش اعظمی از گردشگران ارس از این کمپ ها بازدید می کنند.

منبع
خبر صفحه اصلی: False