منطقه آزاد ارس

تاریخ: 07 فروردین 1396

آیین افتتاح چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس برگزار شد

چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس همزمان با 7 فروردین ، روز جهانی تئاتر و با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس به طور رسمی آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، دبیر جشنواره تئاتر خیابانی ارس، در آیین افتتاح این جشنواره ضمن خیر مقدم به داوران جشنواره، هنرمندان عرصه تئاتر و گردشگران، به تشریح روند برگزاری جشنواره پرداخت.
ابراهیم نصیری، عنوان کرد: در این دوره از جشنواره 60 اجرا در نقاط مختلف شهر برگزار خواهد شد و برای اجرای این تعداد تئاتر خیابانی که در 3 بخش مسابقه، جنبی و آیینی برگزار می شود، بیش از 150 هنرمند تئاتری از 4 استان شمالغرب کشور در منطقه آزاد ارس حضور پیدا می کنند.
وی اظهار کرد: داوران این دوره از جشنواره که از چهره های شاخص ایران در حوزه تئاتر و تئاتر خیابانی هستند، در طول روزهای برگزاری، به داوری آثار خواهند پرداخت.
نصیری تاکید کرد: برنامه اجراهای جشنواره اطلاع رسانی شده است و اجراهای این جشنواره در طول 3 روز تا 10 فروردین در سطح شهر انجام خواهد گرفت.
در آیین افتتاح چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس، که در پارک کوهستان شهر جلفا برگزار شد، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان، مدیران سازمان، داوران این دوره از جشنواره، هنرمندان تئاتر کشور، گردشگران نوروزی ارس و ساکنین منطقه حضور داشتند.
حاضران در این آیین شاهد اجرای موسیقی زنده، موسیقی عاشیقی، آیین سنتی تکم گردانی و اجرای برخی از آثار آیینی که به جشنواره راه یافته اند، بودند.
گفتنی است که قطب الدین صادقی، استاد دانشگاههای داخل و خارج کشور ، کارگردان تئاتر و نقش آفرین یکی از نقش های سریال معمای شاه به همراه سامان خلیلیان که یکی از اساتید مطرح تئاتر خیابانی کشور و نیز عهده دار مسوولیت بخش تخصصی تئاتر خیابانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و دکتر فرزاد تقی لر به عنوان داوران نهایی چهارمین دوره تئاتر خیابانی ارس، در طول جشنواره در منطقه آزاد ارس حضور خواهند داشت.

منبع
خبر صفحه اصلی: False