منطقه آزاد ارس

تاریخ: 27 آبان 1397

در شرف صادرات محصول از ارس به عراق هستیم

مدیرعامل شرکت فناور تعاونی پایا به عنوان یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد ارس، در حاشیه نمایشگاه رینوتکس 2018 تبریز گفت: ارس توان بالایی در صادرات محصولات دانش بنیان دارد و این شرکت نیز به زودی اولین بخش محصولات خود را از ارس به مقصد بازارهای عراق صادر خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، کرم نسیمی با اعلام این خبر، عنوان کرد: محصولات صادراتی و ابتکاری این شرکت از جمله 4 نوع آتل پروپیلن علاوه بر ارائه در بازار کشور، به زودی به عراق نیز صادر خواهد شد. 
وی افزود: هم اکنون 12000 عدد از این محصول آماده عرضه به بازار است و در صورتی که با حمایت های دولتی و سازمان منطقه آزاد ارس موفق به حضور در عراق شویم می توانیم به سایر کشورها نیز صادرات خود را آغاز کنیم. 
نسیمی با اشاره به اینکه محصولات تولیدی این شرکت کاملا ابتکاری بوده و رقیب خارجی ندارد، اظهار کرد: برای تولید این تعداد محصول 480 میلیون تومان سرمایه گذاری شده است و برای راه اندازی خط تولید بزرگتر نیاز به حمایت و تسهیلات داریم. 
وی با اشاره به حمایت های مرکز رشد ارس، خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک سایر آتل ها نیز طراحی و تولید خواهد شد و قصد داریم تا تنوع محصولات تولیدی را افزایش دهیم.
مرکز رشد واحدهای فناور ارس در 25 آذر سال 1395 با حضور مسئولین سازمان منطقه آزاد ارس و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در ساختمانی به متراژ 500 متر مربع و با 20 دفتر کار برای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان آغاز بکار کرد. تخفیف در عوارض پروانه ساخت تا 50 درصد، تخفیف در هزینه زمین تا 30 درصد، تخفیف در هزینه اجاره سالن‌های استیجاری برای پنج سال اول تا 30 درصد و تخفیف در هزینه عوارض مجوز فعالیت و عوارض عمران شهری تا 100 درصد، از جمله مشوق‌های ارائه شده به شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه آزاد ارس است.
گفتنی است، نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی تبریز (رینوتکس 2018 ) با حضور سازمان منطقه آزاد ارس و برخی از شرکت های مستقر در مرکز رشد ارس در حال برگزاری است.

منبع
خبر صفحه اصلی: False