منطقه آزاد ارس

تاریخ: 19 خرداد 1398

کلیسای سنت استپانوس رتبه اول مراکز پربازدید آذربایجان شرقی را کسب کرد

مدیر میراث فرهنگی و گردشگری ارس گفت: طبق اعلام اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، کلیسای سنت استپانوس منطقه آزاد ارس با استقبال 14 هزار نفری مسافران در ایام تعطیلات عید فطر در صدر مراکز پربازدید استان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مهدی عباسی افزود: بر اساس اعلام آمار رسمی ۳۵ هزار نفر گردشگر در تعطیلات عید فطر از موزه ها و اماکن دارای بلیط فروشی تحت پوشش میراث فرهنگی آذربایجان شرقی دیدن کرده اند که بیشترین آمار استقبال گردشگران با 14 هزار نفر مختص کلیسای سنت استپانوس است.
وی گفت: در طول تعطیلات عید فطر، ظرفیت هتل ها و مراکز اقامتی ارس نیز تکمیل شد و برای رفاه حال گردشگران و تامین امکانات اقامتی، مراکز اسکان اضطراری نیز در این روزها برپا شد.
عباسی اظهار داشت: 7 هتل با ظرفیت 573 تخت، 4 هتل آپارتمان با ظرفیت 315 تخت، یک مهمانسرا با ظرفیت 72 تخت، 6 مهمانپذیر با ظرفیت 148 تخت، 13 کاشانه مهمان با ظرفیت 195 و یک اردوگاه با ظرفیت 72 تخت در منطقه آزاد ارس وجود دارد و امسال نیز با افتتاح 3 هتل جدید به ظرفیت این اقامتی منطقه اضافه خواهد شد.
گفتنی است، سرمایه گذاری در بخش گردشگری ارس، در چند سال اخیر بیشترین متقاضی را در بین حوزه های مختلف سرمایه گذاری منطقه داشته است و افزایش چشمگیر مراکز رفاهی، خدماتی و اقامتی ارس باعث حضور هر چه بیشتر گردشگران در منطقه آزاد ارس شده است.

عکس:سیدعلی هاشمی

منبع
خبر صفحه اصلی: False