استاندار در ارس 5/ آذربایجان ‌شرقی به كریدور شمال ـ جنوب وصل می‌شود

استاندار در ارس 5/ آذربایجان ‌شرقی به كریدور شمال ـ جنوب وصل می‌شود

سرپرست منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس گفت: با ساخت خط ریلی 'جلفا ـ نخجوان ـ قارص' این منطقه آذربایجان‌ شرقی را به كریدور شمال ـ جنوب وصل می كند.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی ' در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی که در منطقه آزاد ارس برگزار گردید اظهاركرد: با عملیاتی شدن این طرح درمنطقه آزاد ارس، ضوابط گمركی جدید در محدوده 20 هزار هكتاری این منطقه و تمهید شرایط لازم برای استقرار و آغاز بكار واحدهای مختلف صنعتی، خدماتی و تولیدی در سه سال آینده تمام برنامه‌های تعریف شده مناطق آزاد در این منطقه محقق می شود.

وی همچنین با تاكید بر ضرورت كامل شدن برنامه تفویض اختیارات مراكز اداری به مدیریت منطقه آزاد ارس، ابرازامیدواری كرد روند توسعه و رونق بیش از گذشته این منطقه شتاب چشمگیری به خود بگیرد.

نجفی، توجه به امر جذب و هدایت سرمایه ‌گذاری‌های كلان در حوزه بهسازی و توسعه محورهای ارتباطی منطقه آزاد ارس را مورد اشاره قرارداد و گفت: توسعه راه آهن برقی جلفا - اصلاندوز و احداث خط ریلی 'جلفا ـ نخجوان ـ قارص' نقش كلیدی این منطقه در متصل كردن استان آذربایجان شرقی به كریدور شمال ـ جنوب را تكمیل می كند.

وی یادآورشد: این منطقه در حال حاضر به عنوان یك قدرت تاثیرگذار و بزرگ در شمال غرب كشور محسوب می شود و بالفعل شدن مجموعه توانمندی های آن تاثیر مهمی در كاهش میزان بیكاری منطقه برجای می گذارد.

وی از افزایش سهم اعتباری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد ارس از منابع درآمدی این سازمان در سال‌ جاری خبر داد و گفت: تمام مراكز اداری كه به نوعی در داخل حوزه 20 هزار هكتاری ارس تاسیسات خدماتی فعال دارند از این افزایش سهم به شكل عادلانه برخوردار می شوند.

نجفی، همچنین بر ضرورت ایجاد هماهنگی بین سرمایه ‌گذاران فعال منطقه آزاد ارس در مسیر توسعه تولیدات ملی، سرمایه گذاری گسترده بر روی نیروی جوان آماده بكار و نظارت جدی بر روند سرمایه گذاری ها و تولیدات این منطقه تاكید كرد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج