اعطای بسته تشویقی برای اصناف و کسبه جهت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی

 اعطای بسته تشویقی برای اصناف و کسبه جهت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی

 

   •  سخنگوی ستاد کرونای سازمان منطقه آزاد ارس گفت: اصناف و کسبه ارس در صورت رعایت پرونکل های بهداشتی از افزایش 20 درصدی سهمیه تجاری برخوردار خواهند شد.

    به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، یوسف داداش زاده در حاشیه برگزاری جلسه ستاد کرونای منطقه آزاد ارس گفت: بر اساس مصوبات این ستاد، با توجه به اینکه مهمترین مراکز تجمعی در محدوده بازار و مجتمع های تجاری می‌باشند اعلام کرد کلیه صنوف و بازاریان ملزم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط خود و مراجعین هستند و در صورت رعایت آن تا 20 درصد سهمیه تجاری آنان افزایش خواهد یافت.

    داداش زاده با اشاره به اینکه بازرسی از اصناف بصورت کمیته مشترک مدیریت بازرگانی، امور اجتماعی و سلامت ارس و شبکه بهداشت و درمان جلفا خواهد بود، افزود: طبق مصوبه ستاد کرونای منطقه آن دسته از صنوف و بازاریانی که استفاده از ماسک و پروتکل های بهداشتی را جدی نگیرند سهمیه تجاری آنان قطع و یا کاهش 20 درصدی خواهند داشت.

    وی در ادامه عنوان کرد: تمامی مراکز تاریخی و تفریحی از جمله کلیسای سنت استپانوس، بوستان ها و پارک ها کماکان تا اطلاع ثانوی تعطیل است و از اتراق در بوستان ها و فضاهای عمومی طبق پروتکل های ابلاغی ممانعت بعمل خواهد آمد.

    یوسف داداش زاده یادآور شد: جداسازی محوطه انجام تست کرونا در درمانگاه جلفا از سایر بخش ها، گندزدایی مستمر ساختمان های اداری، کاهش تراکم نیروی انسانی، تداوم اجرای غربالگری بهداشتی و ارائه خدمات بالینی توسط اکیپ پزشکی برای افراد مبتلا به ویروس کرونا و خانواده آنان و افراد دارای بیماری زمینه ای از دیگر مواردی بود که در این جلسه بررسی و مصوب شد.

    داداش زاده با تاکید بر اینکه خوشبختانه ارسوندان در رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار خوب عمل کرده اند و در اجرای پروتکل ها بالاتر از میانگین کشوری اهتمام دارند افزود: اقدامات بسیار ارزشمندی از سوی نهادها و سازمانهای مسول بخصوص همراهی دادستان محترم با شبکه بهداشت و درمان شهرستان در راستای اجرای دقیق پروتکل ها صورت گرفته است.

    وی ضمن انتقاد از ساده انگاری و بی توجهی و ناهماهنگی برخی افراد برای جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا یادآور شد: در حال حاضر در شرایطی نیستیم که دنبال بهانه برای نادیده گرفتن وضعیت شیوع بیماری کرونا و به تبع آن بی تفاوتی به اخطارها از طرف وزرات بهداشت و درمان و ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا باشیم. 

   •  وی ضمن انتقاد از ساده انگاری و بی توجهی و ناهماهنگی برخی افراد برای جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا یادآور شد: در حال حاضر در شرایطی نیستیم که دنبال بهانه برای نادیده گرفتن وضعیت شیوع بیماری کرونا و به تبع آن بی تفاوتی به اخطارها از طرف وزرات بهداشت و درمان و ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا باشیم. مهار کرونا نیازمند همکاری و یاری تمامی مسئولین، مردم و سازمان منطقه آزاد ارس می باشد ولی علیرغم اعلام وضعیت قرمز و مطالبه مردم، کماکان موضوع از طرف برخی افراد مورد بی توجهی قرار گرفته است در حالی که در صورت عدم رعایت پروتکل ها در مراکز عمومی بخصوص توسط گردشگران و مسافرین عملاً مهار این بیماری در منطقه آزاد ارس از کنترل خارج خواهد شد .
    رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جلفا نیز در حاشیه جلسه ستاد کرونای منطقه آزاد ارس از تکمیل ظرفیت تخت خالی برای بیماران کرونای بیمارستان دکتر ساجدی هادیشهر خبر داد و گفت: بعلت افزایش موارد ابتلا در کادر درمان و کاهش نیروی کار، در صورت ادامه روند فعلی با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.
    فدایی ضمن اینکه خواستار محدود شدن برخی مشاغل غیرضروری شد از مردم خواست تا پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از حضور در تجمعات پرهیز نمایند.
نجیبه ظفری لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج