استاندار در ارس 7/ بهار سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس فرا رسیده است

استاندار در ارس 7/ بهار سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس فرا رسیده است

سرپرست منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس گفت: بهار سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در این منطقه آزاد فرا رسیده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس ، صادق نجفی در نخستین شورای برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی که در منطقه آزاد ارس برگزار گردید گفت: با عملیاتی شدن منطقه آزاد ارس، ضوابط گمرکی جدید در محدوده 20 هزار هکتاری این منطقه آزاد و تمهید شرایط لازم برای استقرار و آغاز بکار واحدهای مختلف صنعتی، خدماتی و تولیدی آن انتظار می رود طی سه سال آینده تمام برنامه های تعریف شده مناطق آزاد در این منطقه محقق شود.

وی با اشاره به افزایش میزان عملیاتی شدن طرح های مختلف عمرانی- صادراتی و تزانزیتی در منطقه آزاد ارس، یادآور شد: این امر نشانی بزرگ از ثمربخش بودن رویکردها و فعالیت های تعریف شده این منطقه آزاد محسوب می شود.

سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس، توسعه فضاهای مناسب رفاهی، خدماتی و سرمایه گذاری جدید در محدوده تعریف شده این منطقه را گامی بزرگ در مسیر دست یابی به اهداف میان مدت و بلندت مدت اشتغال زایی و تولید سرمایه عنوان کرد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت کامل شدن برنامه تفویض اختیارات مراکز اداری به مدیریت منطقه آزاد ارس، ابراز امیدواری کرد، روند توسعه و رونق بیش از گذشته این منطقه شتاب چشمگیری به خود بگیرد.

نجفی، توجه به امر جذب و هدایت سرمایه گذاری های کلان در حوزه بهسازی و توسعه محورهای ارتباطی منطقه آزاد ارس را مورد اشاره قرار داد و گفت: توسعه راه آهن برقی جلفا به اصلاندوز و احداث خط ریلی "جلفا – نخجوان – قارس" نقش کلیدی این منطقه آزاد در متصل کردن استان آذربایجان شرقی به کریدور شمال – جنوب را تکمیل خواهد کرد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس یادآور شد: این منطقه آزاد در حال حاضر به عنوان یک قدرت تاثیرگذار و بزرگ در شمال غرب کشور محسوب می شود و بالفعل شدن مجموعه توانمندی های آن تاثیر مهمی در کاهش میزان بیکاری منطقه برجای خواهد گذاشت.

وی از افزایش سهم اعتباری برنامه های فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد ارس از منابع درآمدی این سازمان در سال جاری خبر داد و گفت: تمام مراکز اداری که به نوعی در داخل حوزه 20 هزار هکتاری ارس تاسیسات خدماتی فعال دارند از این افزایش سهم به شکل عادلانه برخوردار خواهند شد.

نجفی، همچنین بر ضرورت ایجاد هماهنگی بین سرمایه گذاران فعال منطقه آزاد ارس در مسیر توسعه تولیدات ملی، سرمایه گذاری گسترده بر روی نیروی جوان آماده بکار و نظارت جدی بر روند سرمایه گذاری ها و تولیدات این منطقه تاکید کرد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج