تجهیز ایستگاه هواشناسی جلفا به امکانات مدرن و اتوماتیک آب و هوای منطقه آزاد ارس جداگانه پیش بینی می شود

تجهیز ایستگاه هواشناسی جلفا به امکانات مدرن و اتوماتیک  آب و هوای منطقه آزاد ارس جداگانه پیش بینی می شود

با نصب تجهیزات پیشرفته و اتوماتیک هواشناسی در ایستگاه هواشناسی شهر جلفا در منطقه آزاد ارس این مرکز به امکانات بروز مجهز می شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس سرپرست منطقه آزاد ارس در نشست خود با مدیر کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: با ارتقای این مرکز هواشناسی با توجه به نیازهای منطقه آب و هوای منطقه آزاد ارس بصورت جداگانه توسط سازمان هواشناسی اطلاع رسانی می شود.
صادق نجفی در این نشست لزوم توسعه زیرساخت های هواشناسی را برای احداث فرودگاه ارس مورد تاکید قرار داد و افزود: فرودگاه ارس که از الزامات اساسی این منطقه است و با وجود فرودگاه محلی در جلفا و انجام پروازهای محلی و برنامه ریزی سازمان برای تکمیل و احداث فرودگاه منطقه، توسعه تجهیزات هواشناسی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اهمیت پیش بینی آب و هوای مناطق پر اهمیت اقتصادی و توریستی تصریح کرد: منطقه آزاد ارس فعالیت های اقتصادی و تجاری و گردشگری کلانی را انجام داده و در حال توسعه زیرساخت های لازم است و پیش بینی آب و هوا برای برنامه ریزی های دقیق در این منطقه با توجه به فعالیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران حوزه های مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
مدیر کل سازمان هواشناسی استان آذربایجان شرقی نیز ابراز امیدواری کرد با همکاری و بهره مندی از مزایای قانونی منطقه آزاد ارس پیشرفته ترین تجهیزات هواشناسی در محدوده کلی منطقه آزاد ارس نصب شده و اطلاع رسانی دقیق از این منطقه انجام شود.
شاهرخ حسنعلی زاده افزود: داده های هواشناسی مرکز منطقه آزاد ارس نقش بسزایی در پیشبرد اهداف اقتصادی و عمرانی و کشاورزی و گردشگری در این منطقه خواهد داشت.
حسنعلی زاده گفت: گزارش های پیش بینی وضعیت آب و هوای مرکز منطقه آزاد ارس می تواند پایه و اساس تصمیمات و برنامه ریزی های کلان در بسیاری از حوزه های فعالیتی آن بوده و از بروز مشکلات آتی در عملیات اجرایی پروژه ها جلوگیری نماید.
وی ضمن تقدیر از سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس گفت: امیدواریم از تجارب چندین ساله آقای نجفی در توسعه فعالیت های سازمان هواشناسی در منطقه آزاد ارس بهره مند شویم.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج