در قالب طرح مهرماندگار محقق می شود ؛ اتمام احداث اتوبان مرند – جلفا تا پایان سال 91

در قالب طرح مهرماندگار محقق می شود ؛ اتمام احداث اتوبان مرند – جلفا تا پایان سال 91

سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس از تصویب اتمام عملیات اجرایی احداث محور ارتباط جاده ای مرند – منطقه آزاد ارس (جلفا) تا پایان سال 91 در قالب طرح های مهر ماندگار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی با اعلام این خبر گفت: با مصوباتی که در سفیر اخیر دستیار ویژه رییس جمهور به شهر جلفا داشتیم احداث اتوبان مرند جلفا که مهمترین محور ارتباط جاده ای منطقه آزاد ارس بشمار می رود باید تا پایان سال 91 باتمام می رسد.
وی افزود: متاسفانه جاده موجود ظرفیت پذیرش حجم تردد گردشگری و ترانزیتی کنونی به منطقه آزاد ارس را ندارد و با توسعه منطقه که با عملیاتی شدن آن در سالجاری شتاب بسیاری به خود گرفته است، عدم وجود زیرساخت مناسب می تواند مشکلات جدی در حمل و نقل منطقه ای را به همراه داشته باشد.
نجفی تصریح کرد: فعالیت های گمرکی و حمل و نقلی منطقه آزاد ارس در سال جاری و سالهای آتی رشد بسیاری خواهد داشت و با توجه به ظرفیت این منطقه در خصوص ترانزیت خارجی و انجام تشریفات صادرات و صادرات مجدد و فعالیت بیش از یکصد واحد تولیدی، خدماتی، بازرگانی و ترانزیتی باید زیرساخت های ارتباط ریلی و جاده ای آن تکمیل شود.
وی افزود: اصلاح مسیر راه آهن تبریز جلفا و کاهش زمان تردد در این مسیر نیز جزو اولویت های سازمان و راه آهن آذربایجان است و بزودی این موضوع با حضور کارشناسان و مدیران استان بررسی نهایی شده و عملیاتی می شود.
وی ادامه داد: همچنین مقرر است گزارش مفصلی از این طرح تهیه و در اختیار دستیار ویژه رییس جمهور قرار گیرد.
اضافه می شود دستیار ویژه رئیس‌جمهور در سفر به استان آذربایجان‌شرقی به همراه استاندار از چند طرح بزرگ عمرانی و صنعتی در 6 شهرستان استان بازدید کرد.
طرح مهر ماندگار با هدف تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح‌ها و پروژه‌های کلان ملی به‌ویژه مصوبات سفرهای استانی، در پیام نوروزی امسال رئیس‌جمهوری ابلاغ شد.
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در جریان سفر یک روزه به آذربایجان‌شرقی از چند طرح عمرانی و صنعتی در شهرستان‌های جلفا، خداآفرین، ورزقان، بستان‌آباد، آذرشهر و تبریز بازدید کرد.
طرح توسعه بهره‌برداری از رودخانه ارس شامل سدهای خاکی گلفرج و گوردیان، ایستگاه پمپاژ اصلی و خط انتقال اصلی و مخازن ذخیره از جمله این طرح‌ها بود.
 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج