صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در منطقه آزاد ارس راه اندازی می شود

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در منطقه آزاد ارس راه اندازی می شود

تفاهم نامه ایجاد صندوق حمایت از بخش کشاورزی منطقه آزاد ارس بین منطقه آزاد ارس و رئیس این صندوق در استان آذربایجان شرقی منعقد گردید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس از عقد تفاهم نامه با رئیس صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی جهت ایجاد صندوق و ارائه تسهیلات بانکی برای کشاورزان در منطقه آزاد ارس خبر داد.
حاتمی عنوان کرد: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی حمایت های تسهیلاتی و اعتباری لازم را از تولیدکنندگان زیر بخش کشاورزی و سایر صنایع مربوطه در قالب صندوق انجام خواهد داد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه نمایندگی صندوق حمایت از کشاورزی در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس از کلیه مزایا و تسهیلات و قوانین مربوطه به مناطق آزاد برخوردار خواهد بود افزود: طی این تفاهم نامه مقرر و موافقت گردید نحوه محاسبه نرخ تسهیلات پرداختی در منطقه آزاد ارس همانند شرایط سرزمین اصلی صورت گیرد.
وی با اشاره به مزایای گمرکی منطقه آزاد ارس برای واردات ماشین آلات پیشرفته صنعتی و تولیدی تصریح کرد: با توجه به عملیاتی شدن محدوده یک منطقه آزاد ارس در جلفا و امکان واردات خودروها و ماشین آلات مختلف، واردات و صادرات محصولات کشاورزی و همچنین تکنولوژی مربوط به زیر بخش کشاورزی استان و سایر استانها که می تواند گره گشا و حمایت از بخش کشاورزی باشد را بصورت سهل و آسان و با اعطای تسهیلات در حقوق گمرکی برابر مقررات و به میزان مصوب هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس انجام داد.
ایرج حاتمی گفت: مبالغ حاصل از فروش کلیه زمینها با کاربری کشاورزی که از طرف سازمان جهاد کشاورزی استان و منابع طبیعی در اختیار سازمان منطقه آزاد ارس قرار گرفته است جهت افزایش سرمایه طبق اساسنامه صندوق و مقررات مناطق آزاد تجاری صنعتی به حساب صندوق منطقه آزاد ارس واریز خواهد شد و این منابع منبعد با تصمیم مسئولین سازمان منطقه آزاد ارس در داخل محدوده مصوب منطقه و در راستای توسعه بخش کشاورزی، حمایت از سرمایه گذاران، تولید کنندگان ، فرآوری کنندگان ، صادر کنندگان و سایر زیر بخشهای کشاورزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
حاتمی گفت: جهت استقرار صندوق حمایت از بخش کشاورزی در منطقه آزاد ارس ساختمانی به این منظور در اختیار صندوق گذاشته می شود.
گفتنی است بخش هایی از دشت بزرگ کشاورزی گلفرج به مساحت 3 هزار هکتار و دشت کشاورزی گردیان به مساحت یکهزار و 800 هکتار و مجتمع گلخانه ای به مساحت 140 هکتار در محدوده منطقه آزاد ارس واقع شده است.
 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج