عقد 22 قرارداد عمرانی با اعتبار 65 میلیارد ریال در 4 ماهه نخست سال 91 در منطقه آزاد ارس

عقد 22 قرارداد عمرانی با اعتبار 65 میلیارد ریال در 4 ماهه نخست سال 91 در منطقه آزاد ارس

سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس در نشست خود با اعضای شورای اسلامی و شهردار جلفا گفت: در 4 ماه نخست سال جاری 22 قرارداد عمرانی و زیربنایی با اعتباری بالغ بر 65 میلیارد ریال در منطقه آزاد ارس منعقد شده که از نظر ریالی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 41 درصدی داشته است.
صادق نجفی افزود: این قراردادها در حوزه های زیرساختی و خدمات شهری بوده و شهرداری جلفا نیز از زمان افزایش دایره فعالیت به محدوده شهر جلفا پروژه های عمرانی جدیدی را در این محدوده تعریف و به مرحله اجرا رسانده است.
وی از تجمیع و ادغام آتش نشانی های منطقه آزاد ارس و شهرداری جلفا خبر داد وافزود: با توجه به امکانات موجود در مدیریت امداد و نجات و آتشنشانی منطقه آزاد ارس و لزوم ارائه خدمات مناسب به مردم و واحدهای تولیدی منطقه در حوادث احتمالی، این دو واحد تجمیع و با توان بیشتری باید فعالیت کنند.
نجفی با بیان اینکه هم اکنون52 پروژه عمرانی با اعتبار بالغ بر 640 میلیارد ریال ، همزمان در منطقه در حال اجراست و 13 پروژه در سال 91 تحویل قطعی شده است افزود: برای ایجاد هماهنگی بیشتر در تامین زیرساخت های سرمایه گذاران در منطقه مشاوران و مسولان برق و مخابرات منطقه آزاد ارس منصوب شده و شروع به فعالیت نموده اند.
وی با اشاره به اتمام طراحی پروژه خیابان منتهی به پایانه مرزی جلفا گفت: ورودی پایانه مرزی جلفا در خاک ایران باید سمبلی از ایران اسلامی باشد و لازم است در انجام عملیات اجرایی طرح نوسازی سرعت و دقت بیشتری بکار رود.

 

شهردار جلفا:
پروژه های محول شده از سوی منطقه آزاد ارس در حال اجرا می باشند
7500 مترمربع از معابر پارک شهر جلفا احیا شد

شهردار جلفا در این نشست به تشریح پروژه های در دست اقدام و اتمام یافته شهر جلفا پرداخت و گفت: پروژه های محول شده از طرف مدیریت سازمان منطقه آزاد ارس به سرعت در حال اجرا بوده و برخی نیز به اتمام رسیده اند.
ایرج آذرنژاد تصریح کرد: در بین این پروژها نوسازی ورودی پایانه مرزی که بیش از هر طرحی حائز اهمیت بود در اولویت طرح های عمرانی شهرداری قرار گرفت.
شهردار جلفا از ایجاد آبنمای موزیکال در دو میدان بزرگ شهر جلفا تا عید سعید فطر خبر داد و گفت: با توجه به تاکید سازمان منطقه آزاد ارس برای زیبا سازی محدوده 850 هکتار محوله به شهرداری در داخل شهر جلفا نسبت به ایجاد آبنمای موزیکال اقدام کرده ایم و تا عید سعید فطر این پروژه نیز به بهره برداری می رسد.
وی افزود: پروژه آسفالت معابر شهر جلفا با 15 میلیارد ریال پیشرفت 40 درصدی داشته و درحال اجرای عملیات اجرایی می باشد و با پرداخت های مالی بعدی به پیمانکار بزودی تمام خواهد شد.
شهردار جلفا گفت: پروژه ساماندهی معابر شهر جلفا نیز با اعتبار 15 میلیارد ریال در سالجاری شروع شده و هم اکنون توانسته ایم 7500 مترمربع از معابر جلفا را ساماندهی نماییم.
وی شهر بازی جلفا را نیازمند خرید ابزار بازی جدید دانست و گفت: هزینه خرید ابزار جدید 2 میلیارد ریال پیش بینی شده است که با تامین مالی از طرف سازمان بزودی راه اندازی خواهد شد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج