استقبال گسترده ازنمایشگاه توانمندی های مناطق آزاد ایران در تاجیکستان

استقبال گسترده ازنمایشگاه توانمندی های مناطق آزاد ایران در تاجیکستان

دوشنبه - برپایی نمایشگاه توانمندی های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در شهر دوشنبه، در رسانه های صوتی؛ تصویری و نوشتاری تاجیکستان؛ بازتاب گسترده داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در نمایشگاه توانمندیهای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در تاجیکستان که چهارشنبه شب گذشته آغاز به کار کرد و جمعه شب بکار خود پایان داد، کالاهای صنعتی، تولیدات شرکت های خصوصی و صنایع دستی ۶ منطقه آزاد و سه منطقه ویژه اقتصادی ایران در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته بود.

در این نمایشگاه که با حضور معاون توسعه و حقوقی و امور مجلس دبیرخانه مناطق آزاد افتتاح شد، نمایندگان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی حاضر در این نمایشگاه بخشی از توانمندی ها و پتانسیل های سرمایه گذاری در این مناطق را به فعالان اقتصادی و مردم تاجیکستان معرفی کردند.

شبکه های تلویزیونی اول، سفینه و جهانی تاجیکستان در طول برگزاری این نمایشگاه با پخش گزارش های متعدد از غرفه های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشورمان، با مسئولان هر غرفه مصاحبه و بخشی از توانمندی ها و پتانسیل های هر منطقه را به تصویر کشیدند.

شبکه اول تاجیکستان با پخش گزارش تصویری از غرفه ها، نظرات کارشناسان و مردم تاجیک را درباره توانمندی های ایران جویا شدند و گزارش های تحلیلی در این زمینه ارایه کردند.

شبکه جهانی تاجیکستان نیز از حضور مردم در این نمایشگاه گزارش تهیه کرده و همزمان با پخش تصاویر زیبا و مستند، اطلاعاتی درباره توانایی ها ایران ارایه می کند.

شبکه سفینه نیز گزارش های متعددی از دستاوردهای برگزاری این جشنواره اقتصادی ایران بر اقتصاد تاجیکستان ارایه کرد.

رادیوهای امروز، آسیاپلوس؛ تاجیکستان و وطن نیز به صورت مرتب گزارش هایی از اهداف تشکیل این نمایشگاه توسط ایران را در طول برگزاری و انتظارات تاجیک ها تهیه و منتشر کردند که مورد استقبال شنوندگان قرار گرفت.

رادیو امروز که شنونده بسیاری دارد گزارش های متنوعی از برگزاری این نمایشگاه پخش کرد.

خبرگزاری های خاور، اوستا؛ تاج نیوز و کانیوز نیز هر کدام علاوه بر گزارش های مربوط به افتتاحیه و اختتامیه نمایشگاه توانمندی های مناطق آزاد و ویژه ایران، مصاحبه هایی با برخی از کارشناسان و متخصصان اقتصادی تاجیک در باره دستاوردهای این گونه جشنواره بر اقتصاد کشورشان تهیه و منتشر کرده اند.

در مراسم افتتاح نمایشگاه سفیر ایران ؛ معاون دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد، مدیران عامل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران و تعدادی از مسئولان بازرگانی و اقتصادی تاجیک حضور داشتند. 

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج