رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: تسریع در راه اندازی محدوده مشترک سرمایه‌گذاری ایران و جمهوری آذربایجان ضروری است

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:  تسریع در راه اندازی محدوده مشترک سرمایه‌گذاری ایران و جمهوری آذربایجان ضروری است

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تسریع در راه اندازی محدوده مشترک سرمایه گذاری ایران وجمهوری آذربایجان در منطقه قلی بیگلوی شهرستان خدا آفرین را خواستار شد.

ارسلان فتحی پور ، در شورای اداری شهرستان خدا آفرین افزود: محدوده قلی بیگلو از منطقه آزاد ارس در حال فنس کشی بوده و با احداث پل و راه اندازی گمرک در این محدوده مبادلات اقتصادی از این طریق قابل پیش بینی است.

نماینده مردم شهرستان های کلیبر و خدا آفرین و بخش های هوراند و آبش احمد در مجلس شورای اسلامیگفت: راه اندازی این محدوده تاثیر به سزایی در توسعه اقتصادی این منطقه خواهدداشت.

فتحی پور افزود: با ایجاد زیرساخت های لازم در محدوده قلی بیگلو از منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس از ظرفیت موجود این منطقه بهره برداری شده و هر دو کشور ایران و جمهوریآذربایجان از این مشارکت نفع خواهند برد.

گفتنی است ، پیش از این سفیر جمهوری آذربایجان در ایران در حاشیه دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، نسبت به فعال کردن محدوده قلی بیگلو در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در شمال غربی این استان ( خدا آفرین ) اعلام آمادگی کرده بود.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج