در مقایسه با سال قبل ؛ صادرات از مرز منطقه آزاد ارس 42 درصد بیشتر شد

در مقایسه با سال قبل  ؛ صادرات از مرز منطقه آزاد ارس 42 درصد بیشتر شد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از صادرات 96 میلیون دلار کالا در مدت 7 ماه نخست سال جاری از منطقه آزاد ارس به کشورهای هدف این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی با اعلام این خبر افزود: : این میزان کالا با 109 هزار تن وزن از این منطقه به کشورهای گرجستان ،ارمنستان ،تركمنستان و آذربايجان، افغانستان، پاكستان، تركيه، آلمان، امارات متحده عربي و ... صادر شده است.
وی افزود: صادرات از منطقه آزاد ارس در مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش دلاری 42 درصد و از نظر وزنی 50 درصد رشد داشته است.
وی عمده اقلام صادراتی در این مدت از گمرک منطقه آزاد ارس را تریلر و كامیون، نخ، مبلمان و انواع صفحات كابینت، تجهیزات پارك بازی كودكان، كیسه و رول پلاستیكی، شمش مس، اكسیدروی، پالت چوبی، پایه فلزی، بنزین ، گازوئیل ،روغن صنعتی، قیرنفت ، پلی اتیلن و بشكه پلاستیكی ، میله فولادی ، لوازم آشپزخانه ، فریزر خانگی ، فرش ماشینی ،كشمش، كورز، تختخواب، باركش كشاورزی و موتورسیكلت اعلام کرد.
وی با بیان این که بخش اعظمی از صادرات منطقه آزاد ارس به صادرات حاصل از تولید اختصاص دارد افزود: هم اکنون 70 واحد تولیدی صنعتی در فاز یک صنعتی منطقه آزاد ارس در حال فعالیت هستند که تولیدات آنان به کشورهای هدف صادر می گردد.
نجفی تصریح کرد: توانمندی منطقه آزاد ارس برای توسعه تولید برای صادرات زمینه فعالیت شرکت های جدید سرمایه گذار در این منطقه را فراهم کرده و هم اکنون سرمایه گذاران متعددی در شهرک جدید 260هکتاری صنعتی و سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس در حال احداث واحدهای تولیدی هستند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج