ساختمان آموزشی و اداری پردیس ارس دانشگاه تبریز با 19 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید

ساختمان آموزشی و اداری پردیس ارس دانشگاه تبریز با 19 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید
ساختمان آموزشی و اداری پردیس ارس دانشگاه تبریز با زیربنای دو هزار و 300 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 19 میلیارد ریال در شهر جلفای منطقه آزاد ارس افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس این ساختمان طی هشت ماه بعد از کلنگ زنی به بهره برداری رسید و در کل با احتساب هزینه احداث و تجهیز بالغ بر 19 میلیارد ریال برای احداث آن هزینه شده است.
در این ساختمان 7 طبقه 35 کلاس آموزشی به امکانات آموزشی مجهز بوده و کلاس های پردیس ارس دانشگاه تبریز در شهر جلفا در این ساختمان برگزار می شود.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس:
پردیس های ارس بهترین موقعیت برای تحصیل دانشجویان ایرانی مقیم خارج است

صادق نجفی در آیین افتتاح ساختمان آموزشی پردیس ارس دانشگاه تبریز با اشاره به مشکلات فراروی دانشجویان ایرانی مقیم خارج گفت: وجود توان علمی پردیس دانشگاه های معتبر کشور در ارس، بهترین موقعیت برای جذب دانشجویان ایرانی مقیم در خارج در این منطقه فراهم شده است.
نجفی تصریح کرد: چندین هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه های ترکیه ،ارمنستان، آذربایجان،گرجستان و تاجیکستان که در نزدیکی ما قرار دارند در حال تحصیل می باشند و پردیس های ارس قدرت و توان جذب دانشجویان ایرانی مقیم در خارج و دانشجویان خارجی را دارند.
وی خواستار همکاری دانشگاه های مستقر در منطقه بخصوص دانشگاه های تهران و تبریز برای آماده شدن و استقرار در سایت آموزش عالی منطقه آزاد ارس شد.
وی خواستار ارائه تسهیلات بیشتر برای جذب دانشجوی خارجی و ایرانی مقیم خارج از سوی مراکز آموزش عالی شد و گفت: هسته پژوهشی و مطالعاتی ارس را در راستای بهره مندی از توان دانشگاه های مستقر در منطقه برای علمی کردن فعالیت ها و بهره وری فزاینده با اساتید برجسته دانشگاه های تهران و تبریز تشکیل دادیم.
آژیده:
نیاز امروز دانشجوی ایرانی برای ماندگاری در کشور تغذیه علمی است

رئیس دانشگاه تبریز در این همایش هدف پردیس ارس دانشگاه تبریز را جذب دانشجوی ایرانی مقیم خارج و جلوگیری از خروج آنها اعلام کرد و گفت: نیاز امروز دانشجوی ایرانی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های داخل تغذیه علمی است.
وی افزود: تا کنون دو دانشجوی خارجی حائز شرایط پذیرش در پردیس ارس دانشگاه تبریز بوده و بزودی تشکیل پرونده خواهند داد.
آژیده به پیشرفت های بدست آمده بعد از انقلاب جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: لازمه استکبار ستیزی توسعه و پیشرفت علمی است و جوانان این مرز و بوم با اراده و ایمان راسخ پله های ترقی علوم نوین را طی کرده اند.
آژیده فکر خلاق و نبوغ جوانان را برای توسعه مهم ارزیابی کرد و گفت: جوانان دانشمند ایرانی باید در کنار بعد عملی در بعدهای اخلاقی و فرهنگی نیز تغذیه شوند.
وی گفت: هم اکنون دانشگاه تبریز از 630 نفر هیات علمی برخوردار می باشد و این مزیتی عالی برای پردیس ارس این دانشگاه است.

رئیس پردیس ارس دانشگاه تبریز:
جذب600 دانشجوی پذیرش شده از خارج کشور به پردیس ارس دانشگاه تبریز

رئیس پردیس ارس دانشگاه تبریز در آیین افتتاح ساختمان آموزشی پردیس ارس دانشگاه تبریز با اعلام این خبر گفت: از سال 87 تا امروز یکهزار و 800 نفر دانشجو در این پردیس پذیرش شده است و از این بین 600 دانشجو پرونده پذیرش در دانشگاه های کشورهای همسایه داشتند.
داوود مختاری از پذیرش دانشجویان خارجی نیز خبر داد و تصریح کرد: اخیرا 2 نفر دانشجوی خارجی تقاضای تحصیل در پردیس ارس دانشگاه تبریز را ارائه کرده اند.
وی هدف پردیس ارس دانشگاه تبریز را تحقق دانشگاهی با هویت برای بالندگی نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: این پردیس به جهت بهره مندی از پشتوانه علمی و تجربه دانشگاه تبریز توان جهش علمی بزرگی را دارد و برای نزدیک شدن به مرزهای دانش و پژوهش استاندارد تلاش می کند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج