مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس اعلام کرد: تولید 58 هزار تن کالا با مبلغی بالغ بر 205 میلیارد و 900 میلیون تومان

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس اعلام کرد: تولید 58 هزار تن کالا با مبلغی بالغ بر 205 میلیارد و 900 میلیون تومان
در 9 ماه نخست سالجاری بیش از 58 هزار تن کالای صنعتی در 70 واحد تولیدی و صنعتی فعال منطقه آزاد ارس تولید شده است که نسبت به مشابه سال قبل رشد 35 درصدی دارد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر افزود: در 9 ماه نخست سالجاری بیش از 205 میلیارد و 900 میلیون تومان با وزنی بالغ بر 58 هزار تن انواع کالا و محصولات نفتی و غیر نفتی در منطقه آزاد ارس تولید و روانه بازار داخل و خارج شد.
صادق نجفی گفت: در این مدت محصولات تولید شده در زمینه های مختلف تولید اعم از صنایع نساجی، پتروشیمی، نفت، پلی اتیلنی، خودروسازی، باطری سازی، غذایی و مبلمان شهری و خانگی در 70 واحد تولیدی و صنعتی می باشند که عمده این محصولات به کشورهای گرجستان ،ارمنستان ،تركمنستان و آذربايجان، افغانستان، پاكستان، تركيه، آلمان، امارات متحده عربي و برخی کشورهای اروپایی صادر شده است.
نجفی تصریح کرد: همچنین در 9 ماه نخست سالجاری 300 شرکت ثبت شده اند که 48 شرکت با زمینه فعالیت تولیدی، 135 شرکت بازرگانی و انبارداری،95 شرکت خدماتی عمرانی و 22 شرکت سیاحتی و فرهنگی به ثبت رسیده است.
نجفی افزود: عمده کالاهای صادره حاصل از تولید منطقه آزاد ارس در این مدت کورز، کیک مغز دار، نمای یونولیت، گازوئیل، بنزین نفت، روغن صنعتی، نفت سفید، مازوت، کیسه پلاستیکی ، انواع نخ، صفحه کابینت، انواع پایه های فلزی رنگ آمیزی شده، مایکروفر، کامیون بارکش و لوازم پارکهای بازی کودکان بوده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: هم اکنون 70 واحد تولیدی و صنعتی در محدوده منطقه آزاد ارس مشغول به فعالیت هستند که در زمینه های مختلف تولید اعم از صنایع نساجی، پتروشیمی، نفت، پلی اتیلنی، خودروسازی، باطری سازی، غذایی و مبلمان شهری و خانگی فعالیت دارند.
منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار وسعت در مجموع بزرگترین منطقه آزاد کشور بوده و دارای چهار محدوده منفصل از هم در شهرستان های جلفا و خداآفرین در استان آذربایجان شرقی می باشد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج