تبیین توانمندیهای منطقه آزاد ارس در نشست با سازمانهای اقتصادی چین

تبیین توانمندیهای منطقه آزاد ارس در نشست با سازمانهای اقتصادی چین

مدیرعامل منطقه آزاد ارس با روسای سازمان سرمایه گذاری جهانی چین، انجمن خودروسازان و سازمان توسعه تجارت چین دیدار کرد.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با رئیس سازمان سرمایه گذاری جهانی چین دیدار کرده و مزیت های سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس را تشریح نمود.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی که به همراه معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای هماهنگی مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور جهت انجام مذاکرات اقتصادی به پکن سفر کرده است با رئیس سرمایه گذاری جهانی چین، انجمن خودرو سازان، سازمان توسعه تجارت و انجمن لوازم خانگی الکتریکی چین و همچنین مقامات سازمان تجارت پکن دیدار کرد.
صادق نجفی در این مذاکرات ضمن تاکید بر گسترش همکاری های سرمایه گذاری در مناطق آزاد ایران گفت: علیرغم گسترش روابط اقتصادی دو کشور، پتانسیلهای فراوان همکاری و سرمایه گذاری اقتصادی در مناطق آزاد ایران وجود دارد که میتواند به توسعه مناسبات و بهره مندی از ظرفیتهای طرفین بینجامد.
صادق نجفی گفت: با همکاری و مساعدت سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن مذاکرات بسیار خوبی با مدیران اتاق خودرو سازان سازمان توسعه تجارت و انجمن لوازم خانگی الکتریکی چین و همچنین مقامات سازمان تجارت پکن انجام شد که نتایج خوبی خواهند داشت.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با تشریح اهداف توسعه اقتصادی در منطقه آزاد ارس و بیان سابقه درخشان همکاریهای اقتصادی استان آذربایجان شرقی با کشور چین، ضمن تاکید برنقش بنگاههای اقتصادی و سرمایه گذاران چین در ارتقای این مناسبات از مدیران اقتصادی پکن و صنایع برتر سرمایه گذار چین برای حضور فعال در همایش فرصتهای سرمایه گذاری استان آذربایجان شرقی که 15 تیرماه سال آینده در تبریز و منطقه آزاد ارس برگزار می گردد دعوت کرد.
در این دیدارها مسؤلان چینی نسبت به حضور در چهارمین همایش سرمایه گذاری آذربایجان در تبریز و منطقه آزاد ارس اعلام آمادگی کردند.
گفتنی است طی سفر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و معاون توسعه مدیریت مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به چین طرفین ایرانی مذاکراتی را با سرمایه گذاران و مقامات اقتصادی چین انجام دادند.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج