مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم: صنعت نوغانداری کشور در حال احیاست

مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم: صنعت نوغانداری کشور در حال احیاست
مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم، از شکل گیری فضای مناسب برای احیای صنعت نوغانداری در کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈفرزام پوررمضانˈ روز چهارشنبه در نخستین همایش منطقه ای توسعه صنعت نوغانداری در شهرستان جلفا با اشاره به جایگاه ایران در تولید ابریشم به واسطه قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم گفت: از سال 79 با وجود خودکفایی در تولید تخم نوغان، واردات بدون نیازسنجی پیله ابریشم و رکود صادرات فرش موجب افول صنعت نوغانداری شد.

وی به نقش صنایع ابریشم در توسعه نوغانداری اشاره و اظهار کرد: طرح ساماندهی نوغانداری ابلاغ شده و درصدد راهبردی کردن این صنعت هستیم.

پوررمضان، ظرفیت شهرستان جلفا را برای نوغانداری قابل توجه دانست و گفت: منطقه آزاد ارس هم با وجود صنعتی بودن می تواند با توسعه صنایع جانبی نوغانداری از این صنعت حمایت کند.

وی با بیان اینکه با تفکر استراتژیک درصدد استفاده از ظرفیت های موجود کشور برای افزایش تولید هستیم، از شروع نوغانداری در زابل خبر داد و اضافه کرد: هر جا درخت توت باشد می توان کرم ابریشم پرورش داد.

پوررمضان با اشاره به اینکه نسبت به سال 87 نرخ خرید تضمینی پیله ابریشم 1.4 برابر شده است، اظهار کرد: با افزایش ارزش افزوده تولیدات، فعالیت نوغانداری اقتصادی می شود.

مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم، با توجه به ظرفیت های موجود آذربایجان شرقی در پرورش کرم ابریشم، پیشنهاد کرد: کارگروه توسعه صنعت نوغانداری در این استان فعال شود.

نخستین همایش منطقه ای توسعه صنعت نوغانداری(پرورش کرم ابریشم) با مشارکت سازمان های جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و منطقه آزاد تجاری، صنعتی ارس و شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران در جلفا برگزار شد.

ویژگی اقتصادی و اجتماعی صنعت نوغانداری، تاثیر سیاست های حمایتی بر این صنعت، نقش صنایع مرتبط با ابریشم در توسعه آن و موقعیت منطقه آزاد ارس در پیشبرد توسعه صنعت نوغانداری محورهای این همایش بود.

در این همایش از 11نوغاندار نمونه آذربایجان شرقی هم تجلیل شد.

نمایشگاه عکسی از مراحل تولید پیله ابریشم و تولیدات مرتبط با ابریشم در کنار این همایش گشایش یافت.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج