نماینده مردم مرند و جلفا: با تقویت تولید ملی تحریم ها بی اثر می شود

نماینده مردم مرند و جلفا: با تقویت تولید ملی تحریم ها بی اثر می شود
نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی گفت: با حمایت و تقویت تولید ملی تحریم های اقتصادی بی اثر می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمد حسن نژادˈ روز چهارشنبه در نخستین همایش منطقه ای توسعه صنعت نوغانداری در منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه طرح حمایت از تولید ملی به تازگی به مجلس ارایه شده افزود: حمایت از تولید ملی یک ساله نبود و تداوم خواهد داشت.

وی یادآوری کرد: روستا تولید خاص خود را دارد و باید از تولیدات روستایی هم حمایت شود تا علاوه بر افزایش درآمد روستاییان برای آنها اشتغالزایی کرده و از مهاجرت جلوگیری شود.

حسن نژاد با اشاره به اینکه زنجیره پرورش کرم ابریشم تا تولید نخ ابریشم در جلفا کامل نیست، گفت: با ایجاد واحدهای نساجی، ارزش افزوده بیشتری عاید این شهرستان می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 85 درصد اشتغال جهان مربوط به واحدهای کوچک است، تاکید کرد: نباید انتظار داشته باشیم در بخش سیه رود شهرستان جلفا هم که مستعد پرورش کرم ابریشم است، واحد خودروسازی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس مزیتی برای پرورش کرم ابریشم ندارد، افزود: این منطقه مستعد احداث واحدهای تبدیلی از جمله نساجی است.

حسن نژاد با بیان اینکه ذات منطقه آزاد ارس صنعتی است، ادامه داد: اگر منطقه آزاد را توتستان کنیم به توسعه منطقه خیانت کرده ایم.

نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان منطقه آزاد ارس با حمایت از صنعتی کردن نوغانداری و ایجاد واحدهای ریسندگی و بافندگی می تواند نقش بسزایی در افزایش درآمد و بهبود وضعیت اقتصادی روستاییان داشته باشد.

فرماندار جلفا نیز با اشاره به اینکه قوانین موجود و ناهماهنگی ادارات صدور موافقت نامه اصولی برای ایجاد واحدهای خصوصی را با مشکل مواجه کرده، اصلاح قوانین را در چارچوب جذب سرمایه گذار ضروری دانست.

مختار سیفی واحدهای تولید و صنعتی را حلقه مفقوده توسعه شهرستان جلفا دانست و افزود: با ایجاد واحدهای مرتبط با نوغانداری علاوه بر اشتغالزایی، ارزش افزوده بیشتری نیز حاصل می شود.

سیفی با اشاره به اینکه پرورش کرم ابریشم با زندگی مردم جلفا آمیخته است، اظهار کرد: به دلیل نبود واحدهای تبدیلی مرتبط با نوغانداری، پیله تولید شده به صورت خام در دیگر استان ها عرضه شده و توان تبدیل به نخ و پارچه در این شهرستان وجود ندارد.

فرماندار جلفا خواستار حمایت از فعالیت بخش خصوصی در چارچوب سیاست های حمایت از تولید ملی شد. 

نخستین همایش منطقه ای توسعه صنعت نوغانداری(پرورش کرم ابریشم) با مشارکت سازمان های جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و منطقه آزاد تجاری، صنعتی ارس و شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران در جلفا برگزار شد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج