مدیرعامل منطقه آزاد ارس: مناطق آزاد مزیتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیرعامل منطقه آزاد ارس: مناطق آزاد مزیتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است
مدیرعامل منطقه آزاد تجاری، صنعتی ارس گفت: مناطق آزاد مزیتی برای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی محسوب می شوند.
ˈصادق نجفیˈ روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مناطق آزاد به منظور خروج از اقتصاد تک محصولی و دستیابی به اقتصاد بدون نفت شکل گرفته اند، افزود: مناطق آزاد توان اتصال اقتصاد داخلی به اقتصاد جهانی را دارند.

وی با اشاره به نقش مناطق آزاد در افزایش صادرات غیرنفتی کشور اظهار کرد: منطقه آزاد ارس تاثیر قابل توجهی در افزایش صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی داشته است.

نجفی ارزش صادرات صورت گرفته از منطقه آزاد ارس در 10 ماه سال جاری را 120 میلیون دلار اعلام و پیش بینی کرد: میزان صادرات کالاهای تولید شده در این منطقه تا پایان سال جاری به 180 میلیون دلار برسد.

وی گفت: با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی با بهره گیری از مزیت های قانونی مناطق آزاد حجم سرمایه گذاری ها در منطقه آزاد ارس رو به افزایش بوده و تاکنون 10هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در این منطقه انجام شده است.

نجفی، معافیت از حقوق ورودی مواد اولیه برای تولید کالا و امکان واگذاری زمین به شرکت های ثبت شده خارجی را از مزیت های مناطق آزاد عنوان کرد و گفت: هر چند رویکرد اصلی توسعه منطقه آزاد ارس صنعتی است اما با توجه به وجود جاذبه های طبیعی، آثار باستانی و اراضی مستعد، توسعه گردشگری و کشاورزی هم مورد توجه قرار دارد.

وی با اشاره به ورود بیش از یک میلیون مسافر به منطقه آزاد ارس در ایام تعطیلات نوروزی سال گذشته گفت: برنامه ریزی های لازم در خصوص اسکان و ارایه خدمات مناسب برای گردشگران نوروزی صورت گرفته است.

نجفی یادآوری کرد: دشت‌های حاصلخیز گردیان و گلفرج زمینه حضور سرمایه‌گذاران را در زمینه تولید محصولات زراعی و باغی فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین شهرک گلخانه‌ای ایران با مساحت 140هکتار در ارس در دست ساخت است، افزود: 52 هکتار از این مجتمع گلخانه‌ای به دانش آموختگان و سرمایه‌گذاران ایرانی، هلندی و ترکیه‌ای واگذار شده است.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج