دعوت سفیر ایران از سرمایه‌گذاران آذربایجان برای حضور در منطقه آزاد ارس

دعوت سفیر ایران از سرمایه‌گذاران آذربایجان برای حضور در منطقه آزاد ارس

 سفیر ایران در باکو از سرمایه‌گذاران جمهوری آذربایجان برای حضور و سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «محسن پاک‌آیین» سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان با حضور در برنامه ویژه اقتصادی شبکه تلویزیونی آینس آذربایجان از سرمایه‌گذاران و تجار جمهوری آذربایجان دعوت کرد تا در منطقه آزاد ارس سرمایه گذاری کنند.

وی با معرفی مولفه‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در این منطقه، به ظرفیت‌های اقتصادی آن اشاره کرد و گفت: حداقل 40 طرح و پروژه برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد شده که می‌تواند برای سرمایه‌گذاران خارجی به خصوص جمهوری آذربایجان سود‌آور باشد.

سفیر ایران تسهیلات ویژه در منطقه آزاد ارس برای سرمایه گذاران خارجی را کم سابقه دانست و افزود: معافیت‌های مالیاتی و عوارض و همچنین دستیابی آسان این منطقه به ترکیه و وجود راه‌آهن برای ترانزیت کالا به بنادر خلیج فارس و دریای عمان از مزایای این منطقه آزاد ایران بوده و می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاران خارجی باشد.

وی همچنین گفت: مزایای قانونی ویژه به همراه هزینه‌های پایین تولید در این مناطق باعث کاهش قیمت تمام شده کالاها شده و در نتیجه ارزش افزوده بالاتر برای سرمایه‌گذاران تولیدی می‌شود.

پاک‌آیین ضمن تشریح مزایای منطقه آزاد ارس تصریح کرد: انرژی، نیروی انسانی و کارگر و سوخت و برق ارزان و مزایایی همچون معافیت مالیاتی 20 ساله و معافیت از پرداخت عوارض گمرکی، مشوق سرمایه گذاران خارجی است.

وی افزود: قرارگیری در مسیر ترانزیتی شرق به غرب و حوزه کشورهای مشترک المنافع، بازار 400 میلیونی کشورهای همجوار، نزدیکی به کشور ترکیه برای ورود به اروپا، دارا بودن مسیرهای ارتباطی ریلی و جاده‌ای و ترانزیتی، وجود 5 پردیس بین‌المللی دانشگاه‌های معتبر کشور در مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری و phd، وجود زیرساختارهای مناسب و انبارهای بزرگ گمرکی نیز از جمله مزایای این منطقه اقتصادی در شمال غرب کشور است.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج