مصوبه حمل کالای همراه با مسافر در منطقه آزاد ارس از روز شنبه اجرایی می شود.

مصوبه حمل کالای همراه با مسافر در منطقه آزاد ارس از روز شنبه اجرایی می شود.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس در جلسه بررسی آخرین تحولات اقتصادی این منطقه که با حضور استاندار برگزارشد با اعلام این خبر گفت: اجرای این طرح در ایجاد تحولات بازرگانی و تجاری فرصت بسیار مناسبی را برای استان فراهم کرده است.

نجفی گفت: در این طرح دولت مجوز واردات کالای همراه مسافر با در نظرگرفتن معافیات‌های تعرفه‌ای را به منطقه آزاد انزلی داده است.

وی با اشاره به مزایای این طرح گفت: با اجرای این طرح جلوی ورود بسیاری از مبادی قاچاق گرفته خواهد شد و دریچه ای به سوی پیشرفت و توسعه در استان باز می شود.

وی افزود: با اجرای این طرح علاوه بر ایجاد اشتغال، توسعه فعالیت های تجاری و مبادلات منطقه ای را نیز به همراه خواهد داشت و باید نسبت به فراهم کردن زیرساخت های لازم برای اجرای این مصوبه هرچه سریعتر اقدام شود.

استاندار آذربایجان شرقی نیز گفت : مزیتهای اجرای این مصوبه ایجاب میکند که همه دستگاههای مرتبط هماهنگی و تعامل لازم را در این زمینه داشته باشند.

بیگی افزود : با اجرای این مصوبه علاوه بر رونق تجارت و جذب گردشگر ، منبع درآمدی نیز برای منطقه ایجاد میشود.ضمن اینکه نوعی فضای رقابتی در واحدهای تولیدی هم ایجاد میشود که سبب ارتقای کیفیت کالاهای داخلی خواهد شد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج