مهندس عرب باغی در جمع مردم سیلگرد: رسالت ما حفظ منافع و سلامت مردم است/ مسایل و مشکلات اراضی و درخواست های اهالی سیلگرد بررسی شد

مهندس عرب باغی در جمع مردم سیلگرد: رسالت ما حفظ منافع و سلامت مردم است/ مسایل و مشکلات اراضی و درخواست های اهالی سیلگرد بررسی شد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در نشست مردمی در جمع اهالی سیلگرد با اشاره به همجواری این منطقه با محدوده سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس، حفظ منافع و تامین سلامت مردم را رسالت مهم منطقه آزاد ارس در فرایند توسعه عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس محسن خادم عرب باغی در نشست خود با مردم در مسجد جامع سیلگرد که تا پاسی از شب ادامه داشت، گفت: توسعه واقعی در گرو رعایت عدالت اجتماعی و حفظ منافع مردم است و ما اجازه نمی دهیم زندگی و حیات مردم ساکن در منطقه بواسطه عدم رعایت استانداردهای روز دنیا و فناوری های نو در صنعت دچار آسیب و خطر شود.
عرب باغی با اشاره به لزوم تحول در افکار و فرهنگ برای میزبانی از سرمایه گذاران خارجی و تامین امکانات لازم در این منطقه گفت: سیلگرد در مسیر یکی از مهمترین سایت های صنعتی منطقه آزاد ارس قرار گرفته است و تامین امکانات تفریحی و ایجاد فضای زیبای شهری از مهمترین نیازهای این منطقه است که بزودی تامین می شود.
عرب باغی با اشاره به مسیر تردد خودروهای حامل سوخت مورد نیاز پالایشگاه های موجود در سایت صنایع سنگین بر لزوم اصلاح جاده کنونی تاکید کرد و افزود: تردد های فعلی تنها مربوط به کارخانجات فعال کنونی است و سایت 1400 هکتاری صنایع سنگین ارس با راه اندازی واحدهای متعدد نیازمند جاده ای امن و عریض و همچنین با فضای زیبا می باشد.
وی در پاسخ به طرح مسایل زیست محیطی و بهداشت مردم منطقه با توسعه کارخانجات صنعتی افزود: امروزه این مسئله با ورود تکنولوژی براحتی قابل حل است و قطعا تمامی صنایع ملزم به رعایت مسائل زیست محیطی هستند.
عرب باغی در قسمت دیگری از نشست مردمی با اهالی منطقه سیلگرد منطقه آزاد ارس، با اشاره به لزوم صنعتی سازی کشاورزی با استفاده از علم و فناوری روز دنیا، سیلگرد را منطقه ای مستعد برای توسعه کشاورزی عنوان کرد و گفت: امروزه کشاورزی با استفاده از علوم و فناوری های پیشرفته یکی از عوامل مهم ایجاد ارزش افزوده برای کشورها هستند.
محسن عرب باغی افزود: منطقه آزاد ارس در چشم انداز توسعه خود باید در بازارهای بین المللی حضور فعال و پررنگ داشته باشد و این یعنی ارس محدود به جلفا و مناطق منفصل نیست و باید با همدلی و همکاری همگانی برای آینده ای درخشان تلاش کنیم.
وی نقش بومیان ساکن در منطقه آزاد ارس را برای توسعه و آبادانی ارس مهم دانست و گفت: وجود حساسیت بومیان منطقه آزاد ارس برای شتاب توسعه و اشتغال امر مهمی است که باید مورد توجه جوانان و سرمایه داران باشد.
در این نشست رییس شورای اسلامی سیلگرد از مناطق واقع شده در محدوده منطقه آزاد ارس، در گزارشی نیازها و مشکلات موجود در این منطقه را تشریح کرد.
ابدالی اشتغال جوانان، واگذاری اراضی کشاورزان و آبرسانی به آنها، نبود پارک و فضای ورزشی مناسب، پاسخگو نبودن جاده دسترسی به سایت صنایع سنگین، بهسازی مزار شهدا و مشکلات مسجد را از اهم مسایل این روستا عنوان کرد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج