پژوهش های پردیس ارس دانشگاه تهران بر اساس اولویت های منطقه آزاد ارس است / 950 دانشجو،36 رشته كارشناسي ارشد و 12 رشته دكتري تخصصي در پردیس ارس دانشگاه تهران

پژوهش های پردیس ارس دانشگاه تهران بر اساس اولویت های منطقه آزاد ارس است / 950 دانشجو،36 رشته كارشناسي ارشد و 12 رشته دكتري تخصصي در پردیس ارس دانشگاه تهران

مدیر روابط عمومی پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران در حاشیه برگزاری چهارمین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی منطقه آزاد ارس با اعلام اینکه تاکنون 150 نفر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از این پردیس فارغ التحصیل شده اندگفت: پژوهش های پردیس ارس دانشگاه تهران بر اساس اولویت های منطقه آزاد ارس است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس رنجبرگفت: با توجه به نياز كشور براي توسعه علمي و صنعتي در جهت رسيدن به عدم وابستگي هر چه بيشتر كشور مي‌بايست بين دانشگاه‌ها و صنعت ارتباط مطلوب و ناگسستني ايجادشود تا مطالعات علمي بدون نتيجه باقي نماند.

وی گفت: در حقيقت زماني كه علوم فراگرفته شده در صنعت به كاررود شاهد توسعه خواهيم بود و زماني كه صاحبان صنایع از علم دانشمندان استفاده نمايند بهره‌وري و توليد محصولات خود را بالاتر و كم ضررتر خواهند يافت و شاهد اين مدعا شركت‌هاي دانش بنياني است كه از مجموعه دانش آموختگان دانشگاه‌ها به وجودآمده و توليدات صنعتي بسيار مهمي را ارائه نموده‌اند.

رنجبر گفت: پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران پنجره‌اي ازدانشگاه بزرگ تهران و به تعبير مقام معظم رهبري" نماد آموزش عالي كشور" است.

وی گفت: پردیس ارس دانشگاه تهران از بهمن ماه سال 1389 با هدف ایجاد ظرفیت لازم برای پاسخ‌گویی به نیازهای جوانان با استعداد کشور، بویژه مناطق شمال، شمال غرب و غرب کشور و جلوگیری از خروج دانشجویان ایرانی و نیز جذب دانشجویان خارجی، بویژه از کشورهای منطقه و اشاعه فرهنگ اسلامی ایرانی فعالیت خودرا در منطقه آزاد ارس آغاز نموده است.

مدیر روابط عمومی پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران افزود: درطول اين مدت كوتاه از آغاز فعاليت اين پرديس مي‌گذرد اكنون بيش از 950 دانشجو درمقاطع تحصيلي ارشد و دكتري مشغول به تحصيل مي‌باشند و در حال حاضر 36 رشته در مقطع كارشناسي ارشد و 12 رشته در مقطع دكتري تخصصي در اين پرديس داير است كه با پيگيري مسئولان پرديس بزودي مجوز پذيرش دانشجويان دكتري از داخل هم توسط وزارت علوم صادرخواهد شد.

رنجبر گفت: در حال حاضر دانشجويان دكتري كه در پرديس ارس مشغولبه تحصيل مي‌باشند تماماً دانشجوياني هستند كه در خارج از كشور تحصيل مي‌كرده و باتوجه به حضور پرديس در منطقه درخواست انتقال به ایران کرده و پذيرش شده‌اند.

وی دانایی را یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هرجامعه برشمرد و گفت: اين مهم بدون انجام پژوهش بدست نخواهد آمد چراکه پژوهش یکی از اساسی‌ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعة همه جانبه یک کشور است و قدرت و استقلال هر کشوری بر پژوهش و تولید علم استوار است.

وی برگزاری نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی را فرصتی برای تعامل مردم و دوستداران علم و پژوهش با یکدیگر بیان کرد و اظهار داشت: آشنایی بیشتر مردم با فعالیت‌های پژوهشی انجام شده در بخش‌های گوناگون کشور موجب افزایش آگاهي نسبت به توسعه وتوانمندي كشور می شود.

رنجبر گفت: با توجه به اهميت پژوهش در كشور مخصوصاً در دانشگاهتهران، پرديس بين المللي ارس دانشگاه تهران نيز تمام امكانات دانشجويان روزانه درتهران را براي دسترسي به منابع علمي مانند كتابخانه مجهز و مقالات و كتاب‌هاي الكترونيكي روز دنيا براي دانشجويان خود فراهم نموده است و دانشجويان اين پرديس به راحتي مي‌توانند از اين منابع براي توسعه علم و پژوهش استفاده نمايند.

چهارمین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی ارس با برپایی 11 غرفه در سالن آذران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل جلفا در حال برگزاری است. این نمایشگاه از 25 الی 28 آذرماه سالجاری با ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشجویان، پژوهشگران و مخترعان این منطقه برگزار می شود.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج