نماینده مجلس تاکید کرد: منطقه آزاد ارس، فرصتی طلایی برای توسعه شمال غرب کشور

 نماینده مجلس تاکید کرد: منطقه آزاد ارس، فرصتی طلایی برای توسعه شمال غرب کشور

نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی از منطقه آزاد ارس به عنوان فرصت طلایی برای توسعه منطقه شمال غرب کشور یاد کرد و گفت: متاسفانه این نعمت بزرگ آنچنان مورد استفاده قرار نگرفته است.

محمد حسن نژاد روز شنبه در مراسم معرفی فرماندار جدید شهرستان جلفا گفت: با گذشت سه دهه از انقلاب خطه مرزی جلفا با مشکلات بزرگی مواجه بوده و این منطقه مورد کم لطفی قرار گرفته است.

وی از استفاده نکردن از آب رودخانه ارس، وضعیت نامطلوب راه های ارتباطی، کمبود آب آشامیدنی در شهرها و روستاها و محدودیت زیست محیطی در جذب سرمایه گذاری را از مشکلات اساسی این شهرستان دانست که نیاز به توجه بیشتر دولت دارد.

نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی وضع نابسامان بیمارستان و نبود شبکه فاضلاب در شهر 35 هزار نفری هادیشهر را از اساسی ترین محدودیت های این شهرستان بیان کرد.

حسن نژاد افزود: بسیاری از مصوبات ریاست جمهوری از جمله ورزشگاه 5 هزار نفری هادیشهر و شهرک صنعتی و احداث نیروگاه برق آبی در کنار رودخانه ارس در محدوده این شهرستان عملی نشده و نارضایتی هایی به بار آورده است.

وی اظهار کرد: بزرگترین مشکل این شهرستان نبود زمین برای سرمایه گذاری به دلیل قرار گرفتن 95 درصد محدوده شهرستان در قلمرو محیط زیست و منابع طبیعی است.

وی از نماینده عالی دولت در استان درخواست کرد کمبودها و کاستی های موجود در این شهرستان از جمله بیکاری را در اولویت قرار دهد تا مرزنشینان منطقه در شان خودشان از ثمرات نظام اسلامی بهره مند شوند.

آیین معرفی زاهد محمودی به عنوان فرماندار جدید جلفا با حضور استاندار آذربایجان شرقی، امام جمعه جلفا، نماینده مردم در مجلس و مدیر عامل منطقه آزاد ارس و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در اسلن ارشاد هادیشهر برگزار شد.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت در 146 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و از طریق رودخانه مرزی ارس با جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری ارمنستان مرز مشترک دارد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج