در 11 ماه گذشته انجام شد: ثبت 178 شرکت تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد ارس / ارس قدرت خودنمایی در اقتصاد کشور را دارد

در 11 ماه گذشته انجام شد: ثبت 178 شرکت تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد ارس / ارس قدرت خودنمایی در اقتصاد کشور را دارد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس از ثبت 178 شرکت تولیدی و صنعتی در 11 ماه سالجاری در ارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس محسن خادم عرب باغی از ثبت 2886 شرکت از سال 1384 تا بهمن ماه سالجاری خبر داد و گفت: طی 11 ماه سالجاری 1738 شرکت به ثبت رسیده است که از این تعداد 178 مورد تولیدی و صنعتی می باشد.
عرب باغی گفت: با توجه به مزیت های اقتصادی موجود در ارس در 11ماه سالجاری 1344 شرکت تجاری، 216 شرکت خدماتی و 178 شرکت تولیدی و صنعتی به ثبت رسیده است.
وی در رابطه با فعالیت های حوزه بازرگانی در ارس از صدور 682 پروانه صنفی به اصناف فعال در ارس خبر داد و گفت: تاکنون 272 کارت بازرگانی در منطقه آزاد ارس صادر و تمدید شده است.
مدیرعامل منطقه آزاد ارس اظهار داشت: هم اکنون 168 واحد تولیدی و صنعتی در حال احداث بوده و واحدهای فعال حوزه صنعت و تولید 71 مورد، انبارها 34 ، واحدهای بازرگانی 24 ، خدماتی 170 و واردات خودرو 21 شرکت می باشد.
محسن عرب باغی گفت: منطقه آزاد ارس با توجه به موقعیت استراتژیک خود در شمال غرب کشور حتی در زمان تحریم های سنگین در ایام گذشته در سالجاری توانسته ارزش تولیدات خود را به مرز 3000 میلیارد ریال رسانده و بیش از 113 هزار تن کالا به ارزش 106 میلیون دلار را به 14 کشور دنیا صادر نماید.
وی تاکید کرد: ارس قدرت خودنمایی در عرصه اقتصاد کشور را دارد و این مهم باید با برنامه ریزی منسجم و آینده نگری برای تحقق فردای بهتر و اقتصادی پویاتر محقق شود.
وی نگاه ویژه دولت به ارس برای بهره برداری از مزیت های کم نظیر اقتصادی و کمک به اقتصاد ملی را مهم دانست و افزود: برای انجام هر کاری همکاری اقشار مختلف جامعه لازم و ضروری است و در این بین نقش مردم ساکن و مسؤلین دولتی حایز اهمیت است.
عرب باغی توان ارس را در فراهم بودن زیرساخت های گمرک و راه آهن با 100 سال سابقه، صبغه تاریخی در تجارت و بازرگانی با توجه به قرارگیری در مسیر جاده ابریشم، ارتباط با کشورهای عضو سازمان جهانی WTO ، نزدیکی به کشور ترکیه بعنوان پل ارتباطی با اروپا، امتیازهای فراوان برای سرمایه گذاران از جمله معافیتهای مالیاتی و پرداخت عوارض گمرکی، دسترسی به تکنولوژی های روز دنیا با کمترین هزینه بیان کرد. وی تصریح کرد: ارس منطقه ای با پتانسیل های کم نظیر و در برخی موارد بی نظیر است و این مهم باید به نحو احسن مدیریت شده و تبدیل به قطب اقتصادی کشور شود.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج