در آستانه تعطیلات سال نو: برنامه های نوروزی ستاد هماهنگی خدمات سفر ارس آغاز شد/ گردشگران، سفیران ارس در داخل و خارج کشور هستند

در آستانه تعطیلات سال نو: برنامه های نوروزی ستاد هماهنگی خدمات سفر ارس آغاز شد/ گردشگران، سفیران ارس در داخل و خارج کشور هستند
مدیرعامل منطقه آزاد ارس در آئین آغاز برنامه های نوروزی ستاد هماهنگی خدمات منطقه آزاد ارس گفت: نوروز عید باستانی و مورد احترام ایرانیان است و باید میزبانی از میهمانان نوروزی به بهترین شکل باشد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس محسن خادم عرب باغی در این آئین گردشگران را سفیران ارس در شهرها و کشورهای مختلف دانست و گفت: حاصل ارتقاء کیفی خدمات گردشگری افزایش ارزش افزوده و جذب سرمایه های کلان بوده در نتیجه موجب شتاب توسعه اقتصادی می باشد.
عرب باغی ارس را منطقه ای با اهداف بلند برای دستیابی به قله های پیشرفت در اقتصاد ملی و فراملی عنوان کرد و افزود: جاذبه های گردشگری موجود در ارس یکی از بهترین مزیت های اقتصادی است که می تواند در کنار فعالیت های کلان اقتصادی مسیر توسعه شمال غرب کشور را متحول کند.
محسن خادم عرب باغی از بیمه بودن مسافران ورودی به منطقه آزاد ارس خبر داد و گفت: برای گردش با خیال راحت و آرام و لذت بیشتر از زیبایی های این منطقه در ایام نوروز 93 تمامی مسافران تحت پوشش بیمه حوادث خواهند بود.
وی بر لزوم دقت در ارایه سریع خدمات امدادی تاکید کرد و گفت: ارتقاء سطح دانش و فنی گروه امداد و نجات و آتش نشانی و وجود ابزار و ماشین آلات حرفه ای از مهمترین عوامل موفقیت در عملیات های مهم در نقاط حساس است.
مسوول واحد آتش نشانی و امداد و نجات منطقه آزاد ارس از آمادگی گروه آتش نشانی و امداد و نجات ارس برای ارایه خدمات در صورت بروز حوادث خبر داد و گفت: هم اکنون 40 آتش نشان و امدادگر آموزش دیده و حرفه ای با تمام توان در 3 شیفت در این منطقه در حال خدمت به مردم هستند.
محبوب ابراهیمی افزود: گروه آتش نشانی و امداد و نجات منطقه آزاد ارس در ایام نوروز با اکیپ ثابت در ورودی های خوی، قره برون، فازهای صنعتی یک و دو و 4 اکیپ سیار در محدوده این منطقه آماده ارایه خدمات امدادی هستند.
مسوول واحد آتش نشانی و امداد و نجات منطقه آزاد ارس افزود: در سال جاری 877 عملیات امداد و نجات و 62 عملیات اطفا حریق در سطح منطقه و شهرستان جلفا انجام یافته است.
گفتنی است صبح امروز با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در مرکز آتش نشانی و امداد و نجات ارس ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروزی منطقه آزاد ارس رسما آغاز بکار کرد.
یادآور می شود در سال نو پیش رو 8 عنوان نمایشگاه، 14 برنامه ورزشی و تفریحی، 10 برنامه فرهنگی هنری تدوین شده است و برای نخستین بار 4 ویژه برنامه در محدوده 240 هکتاری نوردوز و 9 ویژه برنامه نیز در محدوده خداآفرین منطقه آزاد ارس برگزار می شود.
برچسب ها : ارس, عرب باغی, نوروز
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج