تکرار/ بازگشایی راه آهن آذربایجان و ارمنستان اقتصاد ارس را متحول می کند/ اکبر ترکان: وظیفه ما عمل به رهنمودهای رهبری است نه بازگو کردن

تکرار/ بازگشایی راه آهن آذربایجان و ارمنستان اقتصاد ارس را متحول می کند/ اکبر ترکان: وظیفه ما عمل به رهنمودهای رهبری است نه بازگو کردن
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از تلاش های سیاسی برای بازگشایی مسیر ریلی آذربایجان و ارمنستان برای استفاده از ظرفیت ترانزیت بین المللی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اکبر ترگان با اعلام این خبر افزود: جنگ بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان باعث اصلی رکود اقتصاد در جلفا شد.
وی تصریح کرد: این کریدور قابلیت حمل و نقلی عظیمی دارد و امکان فعال شدن کریدور شرق و غرب را داشته و ما را به بنادر دریای سیاه وصل کرده و از طریق پوتی و باتومی به به روسیه و اروپا متصل می کند.
ترکان افزود: تلاش می کنیم برای بازگشایی مسیر ریلی ارمنستان و آذربایجان به توافق برسیم که در این صورت منطقه آزاد ارس جهش اقتصادی جدیدی را تجربه خواهد کرد.
مشاور رئیس جمهور در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ گفت: مقام معظم رهبری مدیریت جهادی و عزم ملی را لوازم تحقق اقتصاد و فرهنگ و اهداف آن قلمداد کردند ولی همیشه شاهد هستیم فرمایشات رهبری توسط دیگران تکرار می شود.
وی افزود: وظیفه ما رهنمود دادن و تکرار منویات رهبری نیست بلکه مدیران دولتی و اجرایی وظیفه عملیاتی کردن رهنمودها را دارند که در غیر اینصورت در پایان سال با عدم تحقق شاخص ها و رویکردها روبرو خواهیم شد.
اکبر ترکان وجه اشتراک بین اقتصاد و فرهنگ را سه شاخص راستگویی، امانت داری و وفای به عهد خواند و گفت: این شاخص ها از خصوصیت های قبل از بعثت پیامبر اعظم(ص) هستند و امیداوریم با تلاش همگانی در فضای کسب و کار نیز ترویج پیدا کند و تلاش می کنیم مدل های کاری آن در مناطق آزاد الگوسازی شود.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج