تولید بیش از 3700 میلیارد ریال کالای صنعتی در منطقه آزاد ارس / عرب باغی: ارس؛ با رشد 47 درصدی تولید در مسیر راهبرد اقتصاد مقاومتی گام برمیدارد

تولید بیش از 3700 میلیارد ریال کالای صنعتی در منطقه آزاد ارس / عرب باغی: ارس؛ با رشد 47 درصدی تولید در مسیر راهبرد اقتصاد مقاومتی گام برمیدارد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس از تولید بیش از 3700 میلیارد ریال کالای صنعتی در منطقه آزاد ارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس محسن خادم عرب باغی با اعلام این خبر گفت: طی سال 1392 میزان تولیدات صنعتی تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در منطقه آزاد ارس با وزنی بالغ بر 45 هزار و 317 تن به ارزشی برابر با سه هزار و 730 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد47 درصدی دارد.
محسن خادم عرب باغی افزود: این میزان تولیدات توسط 71 واحد تولیدی فعال در سایت های صنعتی صنایع پاک و های تک و صنایع سنگین منطقه آزاد ارس تولید شده و مشخصه بارز جریان تولید و توسعه صنعتی ارس، بهره وری بالا و صادراتگرایی است.
وی ادامه داد: رشد 47 درصدی میزان تولید و صادراتگرا بودن محصولات تولیدی در این منطقه نشانگر حرکت منطقه ارس در مسیر راهبرد اقتصاد مقاومتی است.
عرب باغی اظهار داشت: البته تلاش برای استفاده بهینه از ظرفیت های ذاتی اقتصادی در حوزه صنایع نفت و پتروشیمی، تولید صادراتگرا با ارزش افزوده بالا، بهره وری حداکثر در زمان و منابع جزو اهداف عالیه منطقه آزاد ارس است چرا که بر اساس راهبرد اقتصاد مقاومتی درونزایی و تکیه بر ظرفیت های خاص درونی با هدف به حداکثر رساندن منافع و سود آنها در تعاملات بیرونی باید سرلوحه حرکت اقتصادی مجموعه های مهم و تاثیر گذاری مثل منطقه آزاد ارس قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه تولیدات ارس به بیش از14 کشور دنیا صادر میشود گفت: عمده کالا های غیرنفتی تولید شده در این منطقه شامل لوازم خانگی ، لوازم آرایشی بهداشتی، انواع نخ ، گوشي موبايل، موتور سيکلت، درب و پنجره UPVC، کیسه و رول پلاستيکي، فر برقي جوجه گردان، ، کشمش بسته بندي ، انواع کابين آسانسور ، لوازم پلي اتيلني پارک بازي کودکان، صفحه کابينت، و انواع ام دی اف می باشند.
وی ادامه داد: بنزين ، روغن هيدروليک، سوخت تقطيري، گرانول، هيدرو کربن سبک و سنگين گازوئیل تصفیه شده و فرآوری شده و سایر مشتقات نفتی نیز از جمله کالاهای نفتی تولیدی در ارس می باشند و روند کنونی تولید که روز به روز در حال رشد است نشان دهنده این است که ارس جزو پیشروان اقتصادی مقاومتی در کشور است.
منطقه آزاد ارس در شمال غربی کشور در استان آذربایجان شرقی و در همسایگی ایران با کشورهای آذربایجان، ارمنستان وجمهوری خودمختار نخجوان واقع شده و با مساحتی بالغ بر 52هزار هکتار یکی از وسیع ترین مناطق آزاد کشور می باشد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج