مدیرعامل منطقه آزاد در نشست اقتصادی ایران- ترکیه: دفتر منطقه ای توسیاد در منطقه آزاد ارس راه اندازی شود

مدیرعامل منطقه آزاد در نشست اقتصادی ایران- ترکیه: دفتر منطقه ای توسیاد در منطقه آزاد ارس راه اندازی شود

مدیرعامل منطقه آزاد ارس در نشست اقتصادی ایران -ترکیه که با حضورهیاتی از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشور ترکیه درتبریز برگزار شد خواستار راه اندازی دفتر منطقه ای توسیاد؛ گروه تجاری ترکیه در این منطقه شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس مهندس محسن خادم عرب باغی طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به اینکه منطقه آزاد ارس دروازه بازار کشورهای CIS  و ایران می باشد پیشنهاد می شود دفتر منطقه ای توسیاد در این منطقه تاسیس شود.

وی اظهار داشت: همچنین توسیاد میتواند در زمینه معرفی صاحبان صنایع با تکنولوژی های پیشرو و هایتک با منطقه آزاد ارس همکاری مناسبی داشته باشد.

وی ادامه داد: منطقه ارس از دیرباز مورد توجه بازرگانان و فعالان اقتصادی ترک بوده و برنامه های ما برای ایجاد خطوط ارتباطی جدید وتوسعه ارتباطات زمینه ساز روابط بهترو بیشترخواهد بود.

وی گفت: هم اکنون موضوع ارتباط ارس با ترکیه از طریق مرز صدرک در حال بررسی و تصمیم گیری است که با اجرای این طرح ارتباط حمل و نقلی منطقه ارس به کشور ترکیه و اروپا متحول خواهد شد.

وی افزود: منطقه آزاد ارس با توجه به توانمندیهای ذاتی و تسهیلات قانونی سرمایه گذاری و حضور فعالان اقتصادی ترک، آمادگی دارد تا میزبان سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی هیات های ترک و برگزاری نشست ها و همایش های سرمایه گذاری باشد.

نشست مشترک فعالان اقتصادی ایران ترکیه با حضور فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس و هیات اقتصادی تجاری ترکیه صبح امروز در هتل پارس تبریز برگزار شد.

سفر یک روزه مسوولان اقتصادی و کارآفرینان ترکیه به تبریز را شورای کار مشترک ایران و ترکیه به عنوان نهاد زیر مجموعه شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه وابسته به اتحادیه اتاق ها و بورس های ترکیه سازماندهی کرده است. 
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج