بازدید هیات اقتصادی انجمن توسیاد ترکیه از ارس / مسوول دفتر انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه (توسیاد) در ترابوزان : ایران با اتکا به توان علمی و اقتصادی خود پیشرفت های خوبی داشته است

بازدید هیات اقتصادی انجمن توسیاد ترکیه از ارس / مسوول دفتر انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه (توسیاد) در ترابوزان : ایران با اتکا به توان علمی و اقتصادی خود پیشرفت های خوبی داشته است
ظرفیت های صنعتی و تجاری منطقه آزاد ارس با حضور اعضای شعبه ترابوزان انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه در ارس مورد بررسی قرار گرفت و مسوول دفتر انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه (توسیاد) در ترابوزان پیشرفت های ایران در شرایط سخت را نتیجه خوداتکایی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ظرفیت های اقتصادی ارس در حوزه های صنعت، تجارت و گردشگری با حضور هیات اقتصادی انجمن توسیاد ترکیه در نشستی که با حضور معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس برگزار شد مورد بررسی قرار گرفت.
مسوول دفتر انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه (توسیاد) در ترابوزان در این نشست با بیان اینکه ایران کشوری قدرتمند در منطقه بوده و در شرایط بسیار سخت با وجود تحریم های شدید اقتصادی توانسته در حوزه های مختلف موفق باشد گفت: ایران با اتکا به توان علمی و اقتصادی خود پیشرفت های خوبی داشته است.
مهمت آتماجا با اشاره به مزیت های اقتصادی در ارس گفت: بزرگترین مانع در صنایع ترکیه انرژی است و این مورد در ایران ارزان و در دسترس است.
این فعال اقتصادی ترکیه افزود: ما با مطالعه و آگاهی قبلی نسبت به فعالیت های اقتصادی به منطقه آزاد ارس آمده ایم و امیدواریم با همکاری دوطرفه و ورود تکنولوژی به این منطقه آزاد سرمایه گذاری های صنعتگران ترکیه ای در ارس گسترش یابد.
در این نشست معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس ضمن تشریح سیاست های کلی و فرایندهای اقتصادی و استراتژی های تعیین شده برای دستیابی به اهداف توسعه محور ارس، فعالیت و همکاری سرمایه گذاران ترکیه ای در منطقه آزاد ارس را مورد تاکید قرار داد و گفت: از سرمایه گذاری و همکاری های مشترک استبقال می کنیم.
علیار راستگو در ادامه به تشریح پروژه های مطالعه شده آماده برای سرمایه گذاری پرداخت و همکاری در زمینه های حمل و نقلی از جمله فرودگاه بین المللی ارس، در زمینه انرژی از جمله تولید انرژی برقی، خورشیدی و بادی و تامین برق مورد نیاز کارخانجات در سایت های صنعتی ارس و سرمایه گذاری در زمینه گردشگری و تجاری را به هیات اقتصادی ترکیه ای پیشنهاد کرد.
وی در پاسخ به سوال یکی از صاحبان صنایع هیات ترک در زمینه معدن گفت: در این منطقه معادن متعددی وجود دارد و ارس آماده همکاری برای سرمایه گذاری در زمینه صنایع تبدیلی در حوزه معدن است.
گفتنی است هیات اقتصادی انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه (توسیاد) شعبه ترابوزان در ادامه از تعدادی از کارخانجات منطقه آزاد ارس بازدید کردند.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج