جلوگیری از خسارت شدید به درختان میوه در گردیان با دستگاه های ضد تگرگ

جلوگیری از خسارت شدید به درختان میوه در گردیان با دستگاه های ضد تگرگ

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با عملکرد مناسب دستگاه های ضدتگرگ نصب شده در دشت دشت یکهزار و 860 هکتاری گوردیان از بروز خسارت های سنگین به درختان میوه این دشت جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، علیار راستگو با اعلام این خبر گفت: شامگاه سه شنبه، از بارش شدید توده ابری عظیمی که آسمان این دشت را فراگرفته بود با دستگاه های ضد تگرگ جلوگیری شد.

راستگو با اعلام اینکه سال گذشته با مشارکت منطقه آزاد ارس در دشت گردیان شش دستگاه ضد تگرگ نصب شد و در آینده نزدیک شش دستگاه دیگر نیز اضافه خواهد شد، افزود: دستگاه های ضد تگرگ با تولید امواج لازم سطح قابل توجهی از باغات انگور، هلو، سیب، شلیل و بادام را از تگرگ زدگی حفظ کردند.

راستگو گفت: هر یک از این سامانه ها قادر است 120 هکتار از اراضی باغی را با استفاده از فناوری امواج صوتی از خسارات تگرگ در امان نگهدارد.

دشت یکهزار و 860 هکتاری گوردیان در منطقه آزاد ارس با استفاده از آبرسانی از طریق پمپاژ از رودخانه ارس به سبب رعایت کامل الگوی کشت سهم عمده ای در تولید محصولات درختی از جمله زردآلو، آلبالو، سیب و انگور در آذربایجان شرقی بر عهده دارد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج