دوره آموزشی راهکای جذب و توسعه سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس برگزار شد

دوره آموزشی راهکای جذب و توسعه سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس برگزار شد
دوره آموزشی راه های جذب و توسعه سرمایه گذاری با حضور کارشناسان سازمان منطقه آزاد ارس در مرکز اداری این سازمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، علی جهانگیری مدرس این دوره آموزشی گفت: هدف کلی راه اندازی مناطق آزاد توسعه اقتصاد صادرات محور و دانش بنیان می باشد.
جهانگیری در این همایش شش ساعته با تاکید بر مباحث جذب و توسعه سرمایه گذاری گفت: حوزه های مرتبط با جذب سرمایه گذار و فعالیت های کلان اقتصادی باید با علوم نوین این عرصه همسو بوده و مانع از هدر رفت سرمایه و منابع ملی شوند.
وی حوزه جذب و توسعه سرمایه گذاری را محور حرکت مناطق آزاد دانست و گفت: برای ایجاد توسعه و درآمدزایی پایدار نقاط ضعف و قوت شناسایی شده و با برنامه ریزی مدون و علمی و استفاده از منابع و امکانات محدود حداکثر بهره وری را در فرایندهای کاری فراهم کرد.
جهانگیری با بیان اینکه منطقه آزاد ارس با زیرساخت های موجود، منطقه ای محدود برای جذب سرمایه گذار است، با تاکید بر نهادینه سازی مطالعات استراتژیک در سازمان ها و بخش های خصوصی افزود: لازم است برای برون رفت از اقتصاد سنتی جوانب کلی انجام یک فعالیت اقتصادی ارزیابی شده و با اجرای کار متفاوت و نو کسب و کارهای ماندگار و با ارزش افزوده بالا را در مناطق آزاد توسعه داد.
مدرس این دوره آموزشی با اشاره به برخی شاخصه های سرمایه گذاری مطمئن گفت: یک سرمایه گذاری مطمئن باید در زمینه مالی، فنی و بازاری مطالعه شده و با اطمینان از میزان بهره وری که اصل مهمی در توسعه اقتصاد است اقدام به راه اندازی کسب و کار شود.
وی پایداری اقتصاد و صنعت را در سایه دانش دانست و با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته با حرکت همسو با علم روز از بحران ها عبور کرده اند، گفت: ضمانت یک سرمایه گذاری پایدار تنها با ارزیابی و عمل بر اساس آخرین علوم و فنون روز دنیا امکان پذیر است.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج