بازدید وزیر راه و شهرسازی از پایانه های مرزی منطقه آزاد ارس/ وزیر وعده داد: بهره برداری از 50 درصد بزرگراه جلفا- مرند تا پایان سال 93

بازدید وزیر راه و شهرسازی از پایانه های مرزی منطقه آزاد ارس/ وزیر وعده داد: بهره برداری از 50 درصد بزرگراه جلفا- مرند تا پایان سال 93
وزیر راه و شهرسازی از پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در منطقه آزاد ارس بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، عباس احمد آخوندی از پایانه مرزی ایران-نخجوان در جلفا و ایران- ارمنستان در مرکز نوردوز منطقه آزاد ارس بازدید کرده و از نزدیک در جریان فرایندهای حمل و نقلی این منطقه قرار گرفت.
عباس آخوندی بعد از بازدید از پایانه مرزی جلفا و پل تازه احداث بین ایران و نخجوان در این منطقه راهی مرز ارمنستان در نوردوز شد و در جلسه ای با حضور معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس، فرماندار شهرستان جلفا، نماینده مردم جلفا و مرند، و مقامات کشوری و استانی بر لزوم تسریع در پروژه های نیمه تمام راه و شهرسازی تاکید کرد.
آخوندی وعده داد از 50 درصد بزرگراه جلفا- مرند تا پایان سال 93 بهره برداری شود.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در جلسه بعد از ظهر امروز در پایانه مرزی نوردوز از وضعیت کند اجرای پروژه های راه و شهرسازی شهرستان جلفا انتقاد کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی در اتمام پروژه های نیمه تمام مرتبط با منطقه آزاد ارس تسریع کند.
محمد حسن نژاد افزود: منطقه آزاد ارس متعلق به شمال غرب کشور است و توسعه آن بدون تامین زیرساخت های ارتباطی و حمل و نقلی میسر نخواهد شد.
حسن نژاد بر لزوم توجه بیش از پیش به پروژه های زیرساختی منطقه از جمله تونل های در حال احداث، مسیر جلفا- اصلاندوز و خط ریل جلفا- قارص و پروژه های مسکن مهر تاکید کرد.
وی همچنین از عدم اجرایی شدن پروژه های راه و شهرسازی شهرستان جلفا عیلرغم تخصیص ردیف بودجه انتقاد کرد و گفت: پتانسیل های اقتصادی این منطقه واضح است و نیازمند توجه ویژه می باشد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج