بازدید دانشجویان ایسلندی از جاذبه های گردشگري منطقه آزاد ارس

بازدید دانشجویان ایسلندی از جاذبه های گردشگري منطقه آزاد ارس
گروه 21 نفره دانشجویان ايسلندي محصل در رشته جغرافیا و گردشگری از جاذبه های تاریخی و طبیعی منطقه آزاد ارس بازديد کردند.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد تجارس و صنعتی ارس، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان با بیان این مطلب افزود: برای اولین بار یک گروه از دانشجویان تحصیلات تکمیلی از کشور ایسلند از جاذبه های تاریخی و طبیعی و پدیده های نادر زمین شناسی بازدید کرده و به بررسی مباحث کارشناسی پرداختند.
سرمست افزود: این دانشجویان ضمن بازدید از مجموعه کلیساهای تاریخی ارس، کاروانسرای خواجه نظر، موزه زنده سفال و سرامیک، موزه ژئوپارک و مجموعه تاریخی کردشت از جاذبه های زمین شناسی و ژئوسایت های پرمین-تریاس جلفا، آبشار آسیاب خرابه و روستای اوشتبین به عنوان یکی از مهمترین مقاصد ژئوتوریسمی ایران نیز دیدار کردند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به قابلیت های اکوتوریسمی و ژئوتوریسمی منطقه آزاد ارس هدف اصلی سفر این گروه از گردشگران ایسلندی را آشنایی با پدیده های زمین شناسی، آداب و رسوم و فرهنگ بومی روستایی مختص این منطقه اعلام کرد.
وی با اشاره به میراث های طبیعی و تاریخی موجود در منطقه از تدوین برنامه های مناسب برای توسعه گردشگری بخصوص طبیعت گردی در زون های چهارگانه منطقه آزاد ارس خبرداد.
یادآور می شود منطقه آزاد ارس با وجود بیش از 20 جاذبه طبیعی و تاریخی و 5 جاذبه زمین گردشگری، سالانه میزبان گروه های متعدد علمی و دانشجویان داخلی و خارجی می باشد. همچنین در راستای معرفی، بهره برداری صحیح و حفظ میراث تاریخی و فرهنگی اقدامات سازنده ای انجام شده و در حال اجرا می باشد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج