همایش ازدواج موفق در منطقه آزاد ارس برگزار شد

همایش ازدواج موفق در منطقه آزاد ارس برگزار شد
همایش ازدواج موفق با حضور خانواده ها، دانشجویان و جوانان در منطقه آزاد ارس برگزار شد.
معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در این همایش شناخت درست زوجین را عامل مهم یک ازدواج موفق عنوان کرد و گفت: دین اسلام بر لزوم شناخت قبل از ازدواج و هم کفو بودن طرفین تاکید دارد.
وی ریشه تمام مشکلات در زندگی زناشویی را عدم شناخت و درک عمیق و کافی زوجین از یکدیگر دانست و گفت: معیارهای بسیاری برای شناخت طرف مقابل وجود دارد و انسان ها با استفاده از معیارهای مختلف عقلانی، احساسی، روحی، عاطفی به نتایج دلخواه رسیده اند اما بهترین معیار برای یک ازدواج و تشکیل خانواده موفق وجود ایمان قلبی و توکل به خدا است.
وی دچار شدن جوامع مدرن به کمبود محبت و دوری از عشق واقعی را بحران خانمانسوز دانست و گفت: بحران عشق و معنا جزو مهمترین مسایل ازدواج موفق در دنیای مدرن می باشد و تلاش برای احساس رضایت در زندگی در این جوامع کمتر شده است.
دکتر عباس بخشی پور رودسری روان شناس و مدرس این همایش نیز عوامل متغیر در ازدواج موفق را متغیر هم کفو بودن و شناخت خانواده ها، متغیر شخصی، شخصیتی، وجود یا عدم وجود بیماری های روانی دانست و گفت: اگر خانواده ها به این متغیرهای چهارگانه توجه داشته باشند زندگی های زناشویی به بن بست نخواهد رسید.
وی عدم تطابق فرهنگ نفوذ پیدا کرده غربی با فرهنگ اسلامی و طولانی شدن مدت آشنایی پیش از ازدواج را عوامل مهمی در عدم توانایی فرد در تصمیم گیری صحیح دانست.
در این همایش علی پارسا رئیس دادگستری شهرستان جلفا عدم شناخت زوجین از یکدیگر و نفوذ فرهنگ غربی در بین خانواده ها و جوانان را عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی دانست و گفت: بهترین راه برای ازدواج موفق شناخت کافی، توکل به خدا و توسل به ائمه (ع) و بازگشت به اصالت و سنت های ایرانی و توجه بیشتر به ارزش ها و رهنمودهای دینی است.
گفتنی است در پایان خانواده ها، دانشجویان و جوانان حاضر در این همایش سوالات مختلفی در رابطه با چگونگی ارتباط صحیح و ازدواج موفق مطرح کردند که با پاسخگویی دکتر عباس بخشی پور رودسری روان شناس و مدرس این همایش و آقای علی پارسا رئیس دادگستری شهرستان جلفا همراه بود.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج