مجتمع پالایشگاهی خداآفرین ارس با سرمایه گذاری 70میلیون دلاری بخش خصوصی در قلی بگلو احداث می شود

مجتمع پالایشگاهی خداآفرین ارس با سرمایه گذاری 70میلیون دلاری بخش خصوصی در قلی بگلو احداث می شود
مراسم کلنگ زنی مجتمع پالایشگاهی خداآفرین ارس با سرمایه گذاری 70میلیون دلاری بخش خصوصی با حضور معاون هماهنگی دبیرخانه شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محدوده منفصل 4 منطقه آزاد ارس واقع در قلی بگلو برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، مدیر عامل و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس در این آیین با اشاره به ظرفیت های مناسب محدوده خداآفرین برای سرمایه گذاری در بخش های صنعتی، کشاورزی و گردشگری افزود : پروژه مجتمع پالایشگاهی خداآفرین ارس موجب بروز تحولی عظیم در زمینه های مختلف این منطقه خواهد شد.
محسن خادم عرب باغی اظهار داشت: با احداث پل ارتباطی مابین ایران و جمهوری آذربایجان در محدوده قلی بگلو وضعیت معیشتی اهالی این منطقه مرزی متحول خواهد شد.
نماینده کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به درصد بالای جوانان بیکار در شهرستان های کلیبر، خداآفرین و هوراند تاکید کرد: زیر ساخت های طبیعی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، صنعتی و گردشگری در خداآفرین فراهم است و باید نسبت به جذب سرمایه های بخش خصوصی در این منطقه اهتمام بیشتری صورت گیرد.
ارسلان فتحی پور، افزود : مردم خداآفرین از توسعه منطقه خود استقبال می کنند و بیشترین همکاری را با سرمایه گذاران بخش خصوصی و توسعه و آبادانی این شهرستان خواهند داشت.
مدیر عامل مجتمع پالایشگاهی خداآفرین ارس نیز هدف از ساخت این مجتمع را ایجاد خط تولید مشتقات نفتی مانند انواع گازوئیل و بنزین، نفت سفید، مازوت، VB و انواع قیر از نفت خام اعلام کرد.
" علیرضا امن آبی" ضمن قدردانی از حمایت های سازمان منطقه آزاد ارس افزود: این پروژه با 70 میلیون دلار اعتبار ارزی و اشتغالزایی برای 120 نفر به صورت مستقیم، توسط بخش خصوصی احداث می شود.
محدوده منفصل 4 منطقه آزاد ارس ( قلی بگلو) در جاده خداآفرین به اصلاندوز و در حاشیه رود ارس قرار دارد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج