نشست بررسی راه اندازی تونل های مشترک تاسیسات شهری از جنس فایبرگلاس در منطقه آزاد ارس برگزار شد / عرب باغی: فاصله گیری از علوم نوین، هزینه های کلان به اقتصاد ملی تحمیل می کند

نشست بررسی راه اندازی تونل های مشترک تاسیسات شهری از جنس فایبرگلاس در منطقه آزاد ارس برگزار شد / عرب باغی: فاصله گیری از علوم نوین، هزینه های کلان به اقتصاد ملی تحمیل می کند
سمینار آموزشی بررسی راه اندازی تونل های مشترک تاسیسات شهری از جنس فایبرگلاس با حضور مدیران و کارشناسان اجرایی شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: فاصله گیری از علوم و یافته های جدید علمی و مهندسی، هزینه های کلانی به اقتصاد ملی تحمیل می کند.
محسن خادم عرب باغی در این نشست در جمع مسؤلین، کارشناسان و مشاورین تاسیسات شهری و پروژه های عمرانی گفت: نوآوری رمز توسعه و حرکت پرشتاب در جهان رو به رشد است و کشورهای توسعه یافته با استفاده از علوم و فنون نوین جهت افزایش بهره وری، از بروز خسارت های کلان جلوگیری می کنند.
وی توسعه سنتی شهرها را عامل مهمی در هدر رفت منابع دانست و گفت: علیرغم تاکید بر کاهش هزینه ها و افزایش درآمدها همچنان حرکت های سنتی در پروژه های مهندسی و زیربنایی مشاهده می شود که از مهمترین عوامل هدررفت منابع و افزایش هزینه های کلان شهرسازی و زیربنایی شده است.
عرب باغی ضمن ابراز خرسندی از استفاده از روش ها و ابزار نوین در برخی پروژه های عمرانی و زیربنایی گفت: ما برای توسعه صنعت و بهره مندی از فضای شهری زیبا و سالم و تسهیل و تسریع در اجرای عملیات فنی و مهندسی در تاسیسات شهری نیازمند ساختار زیربنایی پیشرفته با نگرش وسیع به نیازهای آینده هستیم.
در این سمینار با ارایه گزارش مهندسین مشاور از آخرین یافته های علمی برای جلوگیری از تخریب چندباره تاسیسات شهری برای ایجاد انشعابات انرژی و ایجاد مسیرهای جدید و تحمیل هزینه های کلان مالی و زمانی با استفاده از تونل های مشترک تاسیسات شهری از جنس فایبرگلاس بررسی شد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج