مدیرعامل منطقه آزاد ارس خبر داد: احداث پارک ساحلی و سکوهای ماهیگیری در حاشیه رودخانه ارس

مدیرعامل منطقه آزاد ارس خبر داد: احداث پارک ساحلی و سکوهای ماهیگیری در حاشیه رودخانه ارس
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: یکی از بزرگترین پارکهای تفریحی ساحلی کشور با امکان ماهیگیری از رود مرزی ارس با احداث سکوهای ویژه ماهیگیری احداث می شود.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس محسن خادم عرب باغی افزود: فاز نخست این پارک به اتمام رسیده و بزودی شاهد بهره برداری از مجموعه کلی پارک و سکوهای ماهیگیری در زمینی به مساحت 35 هزار مترمربع از اراضی ساحل ارس خواهیم بود.
وی ضمن انتقاد از عدم بهره گیری از ظرفیت مناسب رودخانه ارس در توسعه گردشگری و طبیعت گردی در آذربایجان شرقی گفت: عملیات احداث پارک ساحلی ارس در جوار کاروانسرای خواجه نظر جلفا از اسفندماه سال گذشته شروع شده و شامل سکوی ماهیگیری، پارکینگ، فضای سیز و سایر امکانات رفاهی خواهد بود.
وی برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت عظیم رودخانه مرزی ارس را مهم ارزیابی کرد و گفت: برای بهره برداری از توانمندی های گردشگری منطقه و بخصوص حاشیه رودخانه ارس تحقیقات لازم در حال انجام می باشد.
مدیرعامل منطقه آزاد ارس افزود: رودخانه ارس قابلیت ایجاد تحول در عرصه های مختلف تولید، صنعت، کشاورزی، انرژی و سایر بخش ها را دارد و باید با برنامه ریزی صحیح و طرح کارشناسی از توان دومین رود پرآب کشور در همه زمینه ها بهره مند شویم.
وی افزود: این پارک که می توان گفت یکی از نقاط مجاز ماهیگیری از رود مرزی ارس در سواحل این رود می باشد به یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه و کشور تبدیل می شود.
ارس، دومین رودخانه پرآب کشور است که زیبایی های چشم نوازی در مسیر ۱۰۷۲ کیلومتری این رود تا دریای خزر در شهرهای مختلف از جمله در جلفای منطقه آزاد ارس گسترده شده است. ماهی های صید شده در این رودخانه آمور، اسبله، زردپر، سوف، سیم، ماهی سفید، فیتوفاک، کاراس و کپور هستند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج