با هزینه ای بالغ بر 7 میلیارد ریال ؛ ظرفیت آب شرب محدوده جلفای منطقه آزاد ارس30 لیتر در ثانیه افزایش می یابد

با هزینه ای بالغ بر 7 میلیارد ریال  ؛ ظرفیت آب شرب محدوده جلفای منطقه آزاد ارس30 لیتر در ثانیه  افزایش می یابد
مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: با هزینه 7 میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد ارس در شبکه آب شرب منطقه آزاد ارس ، ظرفیت تامین آب شرب این منطقه 30 لیتر در ثانیه افزایش می یابد.
مهندس خادم عرب باغی افزود: مصرف فعلی آب شرب در جلفا حدود 50 لیتر در ثانیه است که با اجرای قرارداد و حفر چاه های جدید، این ظرفیت به 80 لیتر در ثانیه می رسد و نیاز فعلی و میان مدت منطقه را در شهر جلفا تامین خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: مسوولیت تامین آب شرب شهرستان جلفا برعهده مدیریت آب و فاضلاب است و لازم است همکاری جدی با سازمان منطقه آزاد در روند سرمایه گذاری و توسعه منطقه انجام گیرد.
وی گفت: آب صنعتی شهرکهای صنعتی منطقه ارس با سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس از طریق رود ارس تامین می شود و ارتباطی با تامین آب از هادیشهر و کمبود آب شرب ندارد.
عرب باغی افزود: بدون شک سرعت توسعه شهری و صنعتی در منطقه آزاد ارس، نیازها را چندین برابر خواهد کرد و مسوولین امر نیز پیش از این با آغاز احداث تصفیه خانه در جلفا و برداشت آب از رود ارس به فکر تامین آب آینده شهرستانهای جلفا و همچنین آب شرب مرند بوده اند.
وی اظهار داشت: پروژه تصفیه خانه جلفا یکی از پروژه های مهم و اولویت دار کشور است و در سفر اخیر وزیر محترم نیرو به شهرستان مورد تاکید و پیگیری مسوولین و نمایندگان مردم در مجلس بوده است.
وی تصریح کرد: تاکنون اختیارات وزارت نیرو در این منطقه به سازمان منطقه آزاد ارس تفویض نشده و اداره آب و فاضلاب وظیفه مدیریت و تامین منابع آب در این منطقه را بر عهده دارد.
هم اکنون آب مصرفی 18 هزار مشترک شهرهای 32 هزار نفری هادیشهر و 6 هزار نفری جلفا با استفاده از 16 حلقه چاه عمیق با آبدهی 160 لیتر در ثانیه از کوههای کیامکی تامین می شود که مصرف شهر جلفا حدود 50 لیتر در ثانیه است.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج