عرب باغی: بیش از 50 درصد منابع مالی سازمان در 9 ماه گذشته به حوزه عمرانی و زیرساختی تعلق گرفت

عرب باغی: بیش از 50 درصد منابع مالی سازمان در 9 ماه گذشته به حوزه عمرانی و زیرساختی تعلق گرفت

انضباط مالی  بسترساز توسعه زیرساختهای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس

 مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: سیاست انضباط مالی در 9 ماهه اخیر فعالیت سازمان منطقه آزاد ارس، اکنون به نتیجه رسیده و با بروز شدن پرداخت های صورت وضعیت پیمانکاران و خدمات دهندگان، اجرای پروژه های جدید در این منطقه با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی افزود: در اوایل نیمه دوم سال گذشته این سازمان با رقمی بالغ بر 800 میلیارد ریال بدهی به پیمانکاران و خدمات دهندگان مواجه بود که با وضعیت درآمدی سازمان ، بسیاری از پروژه ها مجبور به توقف یا کندی اجرا بودند.

وی ادامه داد: در طول 9 ماهه گذشته بیش از 50 درصد کل پرداختی های سازمان در حوزه زیرساختی و عمرانی بوده و سعی گردید منابع سازمان  در سایه تدابیر اتخاذی، علی رغم نبود تحول عمده در منابع درآمدی، تنها در سایه کنترل هزینه های زاید  و با صرفه جویی به سمت پروژه های عمرانی و زیرساختی سوق داده شود.

وی گفت: امروز می توان گفت سازمان منطقه آزاد ارس یکی از موفق ترین مناطق در بخش انضباط هزینه ای – مالی است و این انضباط مالی  بستر ساز توسعه زیربنا های عمرانی سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون 20 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 540 میلیارد ریال در منطقه آزاد ارس در حال اجراست که بخشی از این پروژه ها با تامین به موقع منابع مالی و سرعت بالای اجرا در سالجاری به اتمام می رسند و پروژه های جدید نیز برای سالجاری در حال طی مراحل تشریفات قانونی برای واگذاری اجرا می باشند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس اضافه کرد: پروژه های تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی ارس، زیرسازی و آسفالت ریزی شهرک امیرالمومنین، آسفالت مسیر قره برون تا پلیس راه در محور بزرگراه جلفا- مرند، احداث شریان اصلی راه ارتباطی ایواوغلی-گردیان، جاده دسترسی سایت صنایع سنگین و بلوار ضلع جنوبی شجاع  از جمله مهم ترین پروژه های در حال اجرا در این منطقه هستند.

عرب باغی گفت: توسعه واقعی منطقه و تبدیل آن به منطقه آزادی که بتواند سرمایه های مولد را جذب و حفظ کند تنها از طریق توسعه زیرساخت های عمرانی سرمایه گذاری امکان پذیر است.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج