عرب باغی: تصویب الحاق شمال اردبیل به منطقه آزاد ارس در شورای عالی مناطق آزاد پیگیری می شود

عرب باغی: تصویب الحاق شمال اردبیل به منطقه آزاد ارس در شورای عالی مناطق آزاد پیگیری می شود
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با توجه به فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ناب در ارس و نیز تاکید مسولین بر بهره مندی استان اردبیل از این مزیت ها، موضوع الحاق قسمتی از استان اردبیل به منطقه آزاد ارس در شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور بررسی می شود.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در جلسه شورای اداری شهرستان جلفا با اعلام این خبر افزود: این اتفاق موقعیت ها و مزیت های بسیار مناسبی را برای منطقه آزاد ارس به ارمغان خواهد داشت.
وی در ادامه ضمن تبریک هفته دولت با بیان اینکه ارزیابی ها نشان می دهد فعالیت های اقتصادی منطقه آزاد ارس رو به رشد و توسعه است گفت: ارس در بین مناطق آزاد هفت گانه از جایگاه ویژه ای برخوردار است و قدرت ایفای نقش موثر در اقتصاد منطقه و کشور دارد.
وی در ادامه گفت: افتتاح و کلنگ زنی ده ها پروژه سرمایه گذاری، عمرانی و گردشگری در هفته دولت در منطقه آزاد ارس صورت می گیرد.
نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته دولت به مجموعه ی اعضای شورای اداری و تقدیر از منطقه آزاد ارس، فرمانداری مرند و جلفا و وزارت راه جهت پیگیری و اجرای تعریض جاده جلفا -مرند گفت: تعریض جاده 60 کیلومتری جلفا- مرند تا پایان سال آتی به همت مسئولین به اتمام خواهد رسید.
محمد حسن نژاد در ادامه با اشاره به پروژه های در دست اقدام در منطقه گفت: احداث ورودی ها و روگذر راه آهن هادیشهر، تعریض جاده جلفا- ایوواغلی و جلفا- اصلاندوز، ایجاد و اتصال جاده شجاع به مارازاد، واگذاری اراضی کشاورزی گلفرج و سایر پروژه های عمرانی ظرفیت های زیرساختی منطقه را توسعه و بهبود می دهد.
وی ابراز اميدواري كرد با همت و همكاري مردم و مسئولين و استفاده از پتانسيل هاي موجود در آينده اي نزديك رشد و توسعه منطقه آزاد ارس چشمگیرتر خواهد بود.
در ادامه این جلسه، محمودی فرماندار شهرستان جلفا ظرفیت های کشاورزی، گردشگری، صنعتی، تجاری، آموزشی و عمرانی شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس را مورد اشاره قرار داده و گفت: احداث تصفیه خانه آب شرب جلفا و مرند، طرح فاضلاب شهر هادیشهر، احداث تونل محور جلفا سیه رود، توافق گازرسانی به روستای اشتبین، قولان و میسن، ایجاد شهرک صنعتی هادیشهر، پل قره برون و استادیوم پنج هزار نفری هادیشهر از مهمترین پروژه های در دست اقدام است.
وی همچنین پروژه های عمرانی قابل افتتاح شهرستان جلفا در هفته دولت را بالغ بر 9 میلیارد و هشت میلیون تومان برآورد کرد و گفت: عمده این پروژه ها طرح های روستایی بخش های مسکن، راه و آب شرب می باشد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج