با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت/افتتاح ساختمان اداری منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین

  با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت/افتتاح ساختمان اداری منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین

ساختمان اداری سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی ارس در مرکز خداآفرین همزمان با حضور هیات دولت در اردبیل توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت با هزینه 2 میلیارد ریالی افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس این ساختمان در 2 طبقه و با زیربنای 500 مترمربع در شهرک جانانلو از توابع شهرستان خداآفرین احداث شده است.
در آیین افتتاح ساختمان اداری سازمان منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین که با حضور نماینده مردم کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس، نجفی عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس، معاون استاندار آذربایجان شرقی و مردم و مسوولین محلی برگزار شد، وزیر صنعت، معدن و تجارت از پیشرفت و توسعه خداآفرین در زمان کوتاه چند سال اخیر ابراز خرسندی کرد.
دکتر غضنفری با اعلام اینکه کارهای خوبی در مناطق دوردست کشور انجام شده است گفت: خوشبختانه شهرستان خداآفرین نیز از اراده مردان غیور و نعمات جمهوری اسلامی ایران بهره مند بوده و شاهد بهبود وضعیت معیشت مردم هستیم.
وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس می تواند فرصتهای بسیار ارزشمندی را برای بهبود اقتصاد این منطقه فراهم آورد افزود: هفته قبل گمرک و امروز ساختمان اداری منطقه آزاد ارس افتتاح می شوند که هردو نوید بخش آینده درخشان برای این نقطه از سرزمین زیبای ایران اسلامی است.
وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به عدم وجود محدودیت در واردات و صادرات تعاونی های مرزنشینان در مناطق مرزی و دوردست گفت: هرچقدر تعاونی های مرزنشینان در امر صادرات و واردات فعالیت نمایند از آنها حمایت می کنیم.
دکتر غضنفری با استناد به گزارش های سازمان منطقه آزاد ارس مبنی بر احداث کارخانجات جهت اشتغالزایی در این منطقه گفت: طبق برنامه های تدوین شده توسط مسولان سازمان منطقه آزاد ارس امیدواریم سال آینده در همین زمان شاهد فعالیت چندین واحد تولیدی و صنعتی در منطقه خداآفرین باشیم.
وی زمینه های ایجاد فرصتهای شغلی در منطقه آزاد ارس و مرکز خدآفرین آن را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: زمینه های خوبی برای بهره مندی از فضای طبیعی و استراتژیکی این منطقه فراهم است که تلاش مسولین و همراهی اهالی را مطلبد.
غضنفری در پاسخ به درخواست مسولان و نماینده مردم كليبر، خداآفرین، هوراند و آبش احمد در مجلس شورای اسلامی مبنی بر وجود مشکل زیست محیط در احداث کارخانه سیمان در خداآفرین گفت: در اولین فرصت نسبت به حل مشکل موجود برای احداث کارخانه سیمان اقدام خواهیم کرد.
دکتر میر غضنفری از مدیران منطقه آزاد ارس خواست تا با ترتیب جلسه ای با وی نسبت به پیدا کردن راه حل برای اختصاص بودجه هایی از منابع صندوق توسعه ی ملی برای ایجاد کارخانجات در این منطقه تصمیم های لازم اتخاذ شود.
گفتنی است دکتر میرغضنفری قبل از ظهر دیروز بعد از افتتاح ساختمان اداری سازمان منطقه آزاد ارس در خداآفرین راهی جلسه هیئت دولت در اردبیل شد.
لازم بذکر است هفته قبل 21 شهریور گمرک خداآفرین بدست رئیس گمرک ایران دکتر معمارنژاد افتتاح شد.
یادآور می شود منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار در مجموع بزرگترین منطقه آزاد کشور بوده و دارای 4 محدوده منفصل از هم در شهرستان های جلفا و خداآفرین می با شد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج