جهش اقتصادی ارس مشروط بر حمایت جدی مجلس/ ورزقان هم به ارس ملحق شود

جهش اقتصادی ارس مشروط بر حمایت جدی مجلس/ ورزقان هم به ارس ملحق شود

نماینده مردم مرند و جلفا در جمع اعضای کمسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ارس، هدف از تاسیس منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس را ایجاد تحرک در تولید و صنعت شمال غرب کشور عنوان کرد و بیان داشت: ارس در مرحله جهش اقتصادی قرار دارد و نیازمند توجه ویژه برای توسعه زیرساخت ها و تحقق بیش از پیش استراتژی های تعیین شده است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمد حسن نژاد در این نشست گفت: کمک مجلس در تحقق سریع پروژه های زیرساختی ارس از جمله جاده مرند-جلفا، فرودگاه ارس، افزایش سرعت راه آهن جلفا-تبریز، انتقال آب رودخانه ارس به دشت های کشاورزی و تامین آب شرب در سطح منطقه و استان ضروری بوده و تسهیل کننده سرمایه گذاری خواهد بود.

در این نشست محمدعلی مددی، عضو کمسیون اقتصادی مجلس و عضو شورای رقابت نیز خواستار تردد خودروهای پلاک ارس در سطح استان آذربایجان شرقی شد و گفت: با توجه به افزایش حضور سرمایه گذاران بومی استان در منطقه آزاد ارس، صدور مجوز تردد خودروهای پلاک ارس در سطح این استان امری ضروری در توسعه سرمایه گذاری می باشد.

 

ورزقان هم به ارس ملحق شود

نماینده مردم ورزقان نیز در جمع اعضای کمسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در منطقه آزاد ارس، خواستار الحاق ورزقان به منطقه آزاد ارس شد.

بعد از درخواست مسؤلان استان اردبیل برای الحاق بخشی از این استان به منطقه آزاد ارس این بار الهوردی دهقان درخواست اتصال ورزقان و بهره مندی از مزیت های دوطرفه را پیشنهاد داد.

دهقان در این نشست گفت: باتوجه به وجود معدن مس سونگون در ورزقان، الحاق ورزقان به منطقه آزاد ارس تحول بزرگی در صنایع و معادن کشور ایجاد کرده و مزیت های اقتصادی دوسویه ارس و ورزقان افزایش می یابد.

گفتنی است اعضای کمسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در سفری دوروزه ظرفیت های اقتصادی منطقه آزاد ارس را مورد بررسی قرار داده و با بازدید از کارخانه های فعال و در حال تکمیل در سایت های صنعتی این منطقه و پروژه های عمرانی، تجاری و گردشگری از نزدیک در جریان فعالیت های گسترده اقتصادی منطقه آزاد ارس قرار گرفتند.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج