در آستانه ماه مهر صورت گرفت: جشن تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان ممتاز همکاران سازمان منطقه آزاد ارس

در آستانه ماه مهر صورت گرفت: جشن تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان ممتاز همکاران سازمان منطقه آزاد ارس
کمتر از یک هفته مانده به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها آیین تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان ممتاز همکاران سازمان منطقه آزاد ارس در قالب ویژه برنامه جشن مهر در این منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، این ویژه به برنامه با حضور قائم مقام،معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس و رئیس آموزش و پرورش شهرستان جلفا و همچنین حضور گرم و پرنشاط دانش آموزان و اولیاء آنان در آمفی تئاتر پارک کوهستان ارس برگزار شد.

در این آیین قائم مقام سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به لزوم ارتقاء سطح دانش در جامعه، گفت: گام اول برای تحقق جامعه ای آرمانی و روبه رشد، ارتقاء سطح علمی در بین تمامی اعضای خانواده می باشد.

فرخ مسجدی یکی از استراتژی های برتر سازمان منطقه آزاد ارس را توسعه مراکز آموزش عالی و همسو نمودن علم و صنعت عنوان کرد و گفت: توسعه دانش بنیان هدف اصلی سازمان منطقه آزاد ارس برای حضور فعال در رقابت های جهانی می باشد و در این راستا مراکز مختلف آموزشی در حال فعالیت هستند.

وی ضمن گرامیداشت روز شعر و شهریار در ایران، ماندگاری نام و اثر افراد را بهترین ثروت برای یک جامعه متعالی دانست و اضافه کرد: جامعه با فرهنگ بهترین ثروت یک کشور است، چراکه هر نوع رشد و توسعه ای در گرو مجهز بودن به نیروی انسانی عالم و با فرهنگ است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این آیین بازشگایی مدارس را همچون دمیده شدن روح دوباره به بدنه اجتماع بیان کرد و افزود: آینده هر کشور در دستان مربیان و دانش آموزان امروز و آینده سازان فردا قرار گرفته و باید مورد توجه باشد.

بهرام سرمست با بیان اینکه افتخار می کنم که یک معلم هستم گفت: بدون شک موفقیت دانش آموزان و حضور در عرصه های علمی و موثر بودن آنان در جامعه، رضایت بخش ترین امر برای هر معلم و استاد می باشد.

این استاد دانشگاه نقش معلم، والدین و باغبان را مشابه هم خواند و گفت: شناخت خصوصیات و آموزش، تربیت و هدایت به سمت پیشرفت و در نتیجه مشاهده موفقیت و خشنودی از ثمردهی زحمات گذشته، نقاط مشابه معلمین، والدین و باغبان است که با تلاش های مستمر میسر می شود.

همچنین در این آیین حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمودی استاد حوزه و دانشگاه نیز به نکات مهم آموزشی و تربیتی در خانواده پرداخت و راهکاری لازم برای تقویت روابط درون و بیرون خانواده را ذکر کرد که با استقبال اولیاء و دانش آموزان همراه بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمودی بر لزوم اهمیت دادن به روابط درون خانه از سوی والدین تاکید کرد و با اشاره به نقش مهم والدین در چگونگی شکل گیری روابط بین فرزندان و پدر و مادر، ابراز داشت: تکریم متقابل از سوی همسران و توجه به نحوه تکامل شخصیت کودکان در خانه و جامعه عوامل مهم تربیتی و وظایف حساس والدین نسبت به فرزندان است.

شایان ذکر است اجرای نمایش های طنز و اجرای گروه های موسیقی و همچنین اهدای لوح به دانش آموزان و دانشجویان ممتاز همکاران سازمان منطقه آزاد ارس از جمله ویژه برنامه های گردهمایی جشن مهر بود.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج