114 ماموریت امداد و نجات در 6 ماه گذشته در منطقه آزاد ارس

  114 ماموریت امداد و نجات در 6 ماه گذشته در منطقه آزاد ارس

مسئول آتش نشانی و امداد و نجات سازمان منطقه آزاد ارس در مراسم روز جهانی آتش نشانی و امداد گفت: در 6 ماه نخست امسال 114 مورد ماموریت توسط آتش نشانی سازمان در منطقه انجام یافته است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس در این مراسم که با حضور فرماندهی سپاه ناحیه جلفا، معاون فرهنگی و اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد، محبوب ابراهیمی افزود: با تلاش و زحمات دست اندرکاران این اداره و حضور به موقع در محل حادثه و انجام اقدامات اولیه برای مصدومان و اعزام به مراکز درمانی خوشبختانه هیچ مورد منجربه فوت نشده است.

وی با بیان اینکه تمام کادر این واحد از دانش فنی لازم برای رویارویی با حوادث برخوردارند تصریح کرد: واحد آتش نشانی سازمان منطقه آزاد ارس با 37 نفر کادر کارکشته در سه شیفت در گروه های امداد و نجات و حریق و امدادگری بصورت 24 ساعته فعالیت می کنند.

وی با اشاره به برنامه رژه شهری آتشنشانی منطقه آزاد ارس در روز جهانی آتش نشانی و ایمنی اظهار داشت: با هدف آشنایی بیشتر مردم با امکانات آتش نشانی با تمامی تجهیزات در سطح شهر جلفا رژه شهری انجام دادیم.

فرمانده سپاه ناحیه جلفا نیز در مراسمی که به مناسبت روز آتش نشانی و امداد در منطقه آزاد ارس برگزار شد با اشاره به اهمیت حفظ جان و مال مردم از بلایای طبیعی و غیر مترقبه بر حساسیت شغل آتشنشانان در زمان وقوع حادثه تاکید کرد.

سرهنگ پاسدار ملاحسینی وجود یک مرکز امداد و نجات با کادر مجرب و امکانات و تجهیزات مدرن برای مقابله با هرگونه اتفاق را در منطقه مرزی و صنعتی ارس ضروری دانسته و آنرا موجب دلگرمی مردم، گردشگران و سرمایه گذاران عنوان کرد و افزود: آتش نشانی منطقه آزاد ارس به مدد نیروهای مجرب و فداکار و توانمند و برخورداری از تجهیزات مناسب کارنامه قابل قبولی در سال های گذشته از خود به جا گذاشته است.

وی آتشنشانان را مردان لحظات سخت و سرنوشت ساز عنوان کرد و از تلاش و زحمات این قشر قدردانی نمود.

گفتنی است با حضور مسولان شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس رژه داخل شهری در منطقه آزاد ارس برگزار شد و در پایان این مراسم با حضور مسولان در مزار شهدای گمنام مسجد امام زمان(عج)جلفا یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس نیز گرامی داشته شد.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج